Ana Sayfa Manisa, Türkiye 9 Eylül 2019 3184 Görüntüleme

Vali Deniz, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Törenine Katıldı

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreninde Gazi İlkokulu Anasınıfı öğrencileri tarafından sergilenen dans gösterileri Vali Ahmet Deniz ve protokol tarafından büyük beğeni topladı. Manisa’da 1.146 okulda 250 bin öğrenci ve 20 bin öğretmenin eğitime başladığı yeni eğitim öğretim yılı açılış törenine Vali Ahmet Deniz’in yanı sıra 1. Komando Eğitim Tugay Komutanı Albay Güven Dere, Vali Yardımcısı Ahmet Yılmaz, Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Milli Eğitim Bakanlığı Daire Başkanı Ersoy Aksoy, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, Gazi İlkokulu Müdürü Naci Avcı, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Öğretim Kurumları İzleme Denetim ve Hukuk İşleri Daire Başkanı Ersoy Aksoy, “Manisa’da 25 tane Tasarım ve Beceri Atölyesini hayata geçiriyoruz. Onun dışında müze ve okul dışı öğrenme etkinlikleri başlayacak. Bu yıl ilk defa Manisa’da mesleki ve teknik eğitim alanında özel şirketlerle, özel yatırımcılarla işbirliği yapılıyor” dedi. Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Bir ülkenin kalkınması ve gelişmesi ancak eğitimdeki başarısıyla mümkündür’ sözünü hatırlatarak konuşmasına başlayan Vali Ahmet Deniz, “Gelişmiş ve kalkınmış ülkelerin eğitimde başarılı olan ülkeler olduğunu görüyoruz.

Bizim tarihimize baktığımız zaman atalarımızın bir cihan devleti kurarak Dünyaya hükmettiklerini görüyoruz. Atalarımızın bu başarıyı sağlamalarının en önemli sebebi kalemlerinin kılıçtan keskin olmasıydı. Ülkemizi daha ileri seviyelere taşımak, 2023, 2053,2071 hedeflerini tutturabilmek için en önemli enstrümanımız eğitim. Türkiye’de okulların fiziki mekânlarının iyileştirilmesi için güzel çalışmalar yapıldı ancak henüz nitelik olarak arzu ettiğimiz yerde değiliz.

Eğitimde niteliğimizi daha yukarı seviyelere taşımak için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Dünya hızlı bir gelişim ve değişim içerisinde. Bilime ve bilgiye sahip olan, bunu teknolojiye çevirerek katma değer oluşturan ülkeler çok daha hızlı gelişiyor” dedi. Öğrencilerin daha iyi ve güzel ortamlarda eğitim alabilmeleri için çalıştıklarını ifade eden Vali Deniz “Manisa Her Yerde Okuyor kampanyası ile çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefliyor, bu kapsamda ‘Kütüphanesiz Okul Kalmasın’ projesi ile de okullarımıza kütüphane yapıyoruz. Çocuklarımızı spora yönlendirmek, okul ve sporu bütünleştirmek için okul bahçelerini spor alanlarına çeviriyoruz.

Öğrencilerimizin daha iyi ve kaliteli eğitim alması en büyük isteğimiz. İdareci ve öğretmenlerimizin bu konuda ki çabası ve gayreti çok önemli. Çünkü Türkiye, sizlerin yetiştirdiği öğrenciler sayesinde gelişecek. 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Konuşmaların ardından 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının ilk ders zilini çalan Vali Ahmet Deniz, protokol üyeleriyle birlikte sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti.

Etiketler:

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil