Ana Sayfa Balıkesir, Türkiye 9 Eylül 2019 3157 Görüntüleme

Yeni Bir Dönem, Yeni Bir Heyecan

YENİ BİR DÖNEM, YENİ BİR HEYECAN

Vali Ersin Yazıcı, İlköğretim Haftası nedeniyle Ali Hikmet Paşa İlkokulunda düzenlenen programa katıldı. “İlköğretim Haftası” Türkiye genelinde olduğu gibi Balıkesir’de de törenlerle kutlanıyor. 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk gününde öğrenciler, ücretsiz ders kitaplarını sıralarında hazır buldu. Yaz tatilinin ardından 187 bin 843 öğrenci ve 15 bin 196 öğretmen için yeni eğitim öğretim yılının ilk ders zili çaldı. Sabah ilk olarak İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulup, saygı duruşunda bulunulmasının ardından Karesi Ali Hikmet Paşa İlkokulunda tören düzenlendi.

Düzenlenen törene Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Milletvekilleri Adil Çelik, Belgin Uygur ve Pakize Mutlu Aydemir, İl Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Vali Yardımcısı Ergun Güngör, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, Altıeylül Kaymakamı Dr. Oktay Kaya, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Tarık Hekimoğlu, Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu Komutan V. Tnk. Alb. Ahmet Kibar, Bakım, Mühimmat Okulu ve Eğitim Merkezi Komutan V. Piyade Albay Evren Ünal, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, protokol, öğrenciler ve öğretmenleri temsilen yapılan konuşmalar ve şiir okunmasıyla devam etti. Daha sonra okulun 4. sınıf öğrencileri, bu yıl okula başlayan 1. sınıf öğrencilerini çiçeklerle karşılayarak, el ele tutuşup sınıflarına kadar okulun yeni öğrencilerine eşlik etti.

187 BİN ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız törende yaptığı konuşmada yeni eğitim öğretim yılında 187 bin 843 öğrencinin ders başı yaptığını söyledi.

YENİ BİR DÖNEME BAŞLADIK

Ali Hikmet Paşa İlkokulunda düzenlenen törende konuşan Vali Ersin Yazıcı da, 8 ay boyunca herkesin mutlu olacağı, hayatın kilometre taşlarında çok önemli yer edecek bir döneme başladıklarını söyledi. Öğretmenlere ve öğrencilere seslenen Vali Yazıcı, şunları ifade etti: “Velilerimiz burada. Velilerimizin en kıymetli varlıkları bugün itibarıyla sizlere emanet. Bu emanete layıkıyla sahip çıkacağınızdan eminim. Bu emanetleri hem akademik anlamda doldurarak hem milli ve manevi anlamda doldurarak ülkemizi geleceğimizi teslim edeceğiz. Derslerle birlikte hayat devam edecek. Öğrencilerim, vali amcanız olarak sizden bir şey istiyorum:

Herkes ama herkes mutlaka kitap okumalı. Bu alışkanlık bu yaşlarda kazanılmalı. Bu alışkanlığın kazanılmasında velilere de büyük iş düşüyor. Siz de kitap okuyarak destek olun. El birliğiyle tüm kurum ve kuruluşlarla BENGİ Projesi adı altında başlattığımız kampanyayla yolumuza devam edelim. Gelecek nesillerin sorumluluğu hepimizin omzuna yüklenmiştir. Değerler eğitimi hem velilerin hem de eğitimcilerin önemle üzerinde durması gereken bir konudur. Çocuklarımıza değerler dünyasını tanıtmaya önem verelim. Çocuklarımızı birey olarak desteklerken, onları yaşadıkları topluma katkı sağlayan bir üye olarak yetiştirmek de çok önemlidir. Yeni eğitim öğretim yılı hayırlı uğurlu olsun. Okulumuzun yeni binası eğitim camiasına hayırlar getirsin.” dedi.

NEVİN UÇAN AKIL VE ZEKA OYUNLARI

Program sonunda Vali Ersin Yazıcı, Karesi Ali Hikmet Paşa İlkokuluna kazandırmış olduğu “Nevin Uçan Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı” için hayırsever Dr. Necdet Uçan’a teşekkür plaketi takdim etti.

Etiketler:

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil