Ana Sayfa Manisa, Türkiye 18 Eylül 2019 3183 Görüntüleme

Manisa İŞKUR Toplum Yararına Program (TYP) Kapsamında Milli Eğitim Müdürlüklerine temizlik görevlisi ve güvenlik görevlisi alınacak

Manisa İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı okullarda istihdam edilmek üzere temizlik görevlisi, güvenlik görevlisi mesleklerinde TYP kontenjanı tahsis edilmiştir. 19.09.2019 Perşembe günü itibariyle müracaatlar başlamış olup 23.09.2019 Pazartesi günü sona erecektir. Başvurular; İŞKUR İl Müdürlüğüne, ilçelerde Hizmet Merkezlerine ve İŞKUR Hizmet Noktalarına şahsen yapılabileceği gibi, www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden de yapılabilir.

TYP programlarına başvuru yapma adımlarını izlemek için;

https://youtu.be/_F7xFwOKPx0 adresindeki videoyu izleyebilirsiniz. Topluma yararlı programda öncelikler 35 yaş üstü bireyler Kadınlar Engelliler Eski hükümlüler Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananlar Topluma yararlı program katılım şartları: 18 yaşını tamamlamış olmak Emekli ve malul aylığı almamak Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç) Kuruma kayıtlı işsiz olmak Haneye giren aylık gelir net asgari ücretin 1,5 katını geçmemesi gerekmektedir Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan topluma yararına programlara aynı haneden sadece bir kişi katılabilecektir. Güvenlik görevlisi olarak başvuru yapacak katılımcıların 5188 sayılı kanun kapsamında özel güvenlik çalışma izni ile kimlik kartına sahip olması gerekmektedir.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil