Ana Sayfa Manisa, Türkiye 20 Eylül 2019 3182 Görüntüleme

Başaran, Kök Hücre, Kan ve Organ Bağışı İçin Çağrıda Bulundu

MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran, kök hücre, kan ve organ bağışını teşvik amacıyla Akhisar’da düzenlenen ‘Hayata Umut Konferansı’na konuşmacı olarak katıldı. Bir hasta yakını olarak deneyimlerini paylaşan Başaran, bir hayat kurtarmak için tüm Manisalıları bağış yapmaya davet etti. Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Şehnaz Başaran, Akhisar’da kök hücre, kan ve organ bağışını teşvik için düzenlenen ‘Hayata Umut Konferansı’na katıldı.

Kök hücre, kan ve organ bağışına dikkat etmek için gerçekleştirilen konferansta konuşmacı olarak yer alan MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran, kızı İlayda Başaran’ın tedavi süreci ile ilgili deneyimlerini dinleyiciler ile paylaştı. Konferansta, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Kan ve Kök Hücre Gönüllüleri Derneği Başkanı Sema Savaş, Organ Nakli Merkezi Başkanı Prof. Dr. Ayhan Dinçkan, Manisa Kan bağışı Merkezi Müdürü Dr. İsmet Nardal ve Ulucami Mahalle Muhtarı Proje Sorumlusu Nesime Şakrak da konuşma yaptı. Konferansta Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Uğur Başkal da yer aldı.

“Lütfen kök hücre ile ilgili donör olun” Önemli ve anlamlı bir sosyal sorumluluk projesinin hayata geçirildiğine dikkat çeken Genel Müdür Başaran, “Benim buraya asıl gelme nedenim MASKİ Genel Müdürü kimliğimden ayrı olarak bir anne olmam. Hem de lösemi teşhisi konmuş ve kök hücre nakli olmuş bir çocuğun annesiyim. 9 Ocak’ta kızıma lösemi teşhisi kondu. İlayda gerçekten çok güçlü bir genç kadın. Tüm gücü ve olgunluğuyla her şeyi birlikte, el ele atlattık. Aradan geçen zorlu bir süreç sonrasında, bir gün doktorumuza kontrole gittiğimizde yüzünde tarif edemediğim bir mutluluk gördüm. Doktorumuz bize uygun kök hücre bulunduğunu söyledi.

Yaşadığımız mutluluğu hiçbir şekilde tarif etmem mümkün değil. 18 Temmuz’da da kök hücre nakli yapıldı. Tedavi sürecimiz çok iyi bir şekilde devam ediyor” dedi. Yapılan bağışların önemine de dikkat çeken Başaran, “Lütfen kök hücre ile ilgili donör olun. Bir kan alma işlemi ile bunu yapabiliyorsunuz. Orada bekleyen insanları asla unutmayın” diyerek konuşmasını noktaladı.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil