Ana Sayfa Manisa, Türkiye 20 Eylül 2019 3170 Görüntüleme

Manisa Celal Bayar Üniversitesi ile Dunarea de Jos din Galati Üniversitesi Arasında İkili İşbirliği Anlaşması İmzalandı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi ile Dunarea de Jos din Galati Üniversitesi arasında bilimsel, akademik ve kültürel değişim yapılması amacıyla ikili işbirliği anlaşması imzalandı. MCBÜ Rektörlüğünde gerçekleştirilen imza törenine; MCBÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, Dunarea de Jos din Galati Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Iulian Gabriel Birsan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cesar Bichescu, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Silvius Stanciu, MCBÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İpek Özunan, Prof. Dr. Mustafa Kazaz ve Prof. Dr. Ramazan Gökbunar katıldı.

Hareketlilik sayısı kısıtlaması olmaksızın ortak çalışmalar yapılacak Anlaşma sayesinde, her iki üniversitenin tüm fakülte ve bölümleri arasında eğitim vermek ve araştırma yapmak üzere bir hareketlilik sayısı kısıtlaması olmaksızın ortak çalışmalar yapılmasının önü açıldı. Özellikle üniversiteler için ayrı ayrı zaman, emek ve bütçe kayıplarına sebep olan AR-GE çalışmalarında birlikte hareket etmek, uluslararası fuarlara ortak olarak katılım sağlamak ve uluslararası kongreleri birlikte düzenlemek üzere karara varıldı.

Geniş kapsamlı çoğu ikili anlaşmadan farklı olarak, öğrenci hareketliliğinin gelişimi için anlaşmaya öğrenciler de dâhil edildi. Dunarea de Jos din Galati Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Iulian Gabriel Birsan ile MCBÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, bu konuda öğrencileri bilinçlendirmek ve daha iyi organize olmalarını sağlamak üzere belirli sayıda akademisyeni görevlendireceklerinin sözünü verdi.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil