Ana Sayfa İzmir, Türkiye 23 Eylül 2019

EGE BÖLGESİNİN GURURU MANİSA CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ

MCBÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencisi Emre Gülsoylu, TEKNOFEST İstanbul Tübitak Üniversite Öğrencileri Araştırma Projesi Yarışması’nda Gıda ve Tarım Kategorisinde birincilik ödülünü, aynı bölüm mezunu Ayşe Ertaş da “En İyi Yerli” ve “Yenilikçiliğe Katkı” ödüllerini kazanarak, Ege Bölgesinin gururu oldular. T3 Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde düzenlenen TEKNOFEST İstanbul’da yapılan yarışmalarda birinci olan takımlara ödülleri, 21 Eylül 2019 tarihinde düzenlenen törenle verildi.

“Tübitak Üniversite Öğrencileri Araştırma Projesi Gıda ve Tarım Kategorisi” Türkiye birincisi olan Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği son sınıf öğrenci Emre Gülsoylu ödülünü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı. MCBÜ Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencisi Emre Gülsoylu, Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Çipiloğlu Yıldız danışmanlığında hazırladığı “Çekirdeksiz Kuru Üzüm Kalite Değerlendirmesi İçin Yapay Görü Sistemi” başlıklı projesiyle “Tübitak 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları” İzmir Bölge Sergisi’nde gıda ve tarım kategorisinde birincilik ödülü alarak, “TEKNOFEST İstanbul” bünyesinde gerçekleştirilen Türkiye finaline katılma hakkı kazanmıştı.

Emre Gülsoylu, TEKNOFEST İstanbul’da verilen “Tübitak Üniversite Öğrencileri Araştırma Projesi Gıda ve Tarım Kategorisi” birincilik ödülünü de kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden yeni mezun olan Ayşe Ertaş ve Nobatgeldi Geldimammedov’un, ön kuluçka aşamasından itibaren MCBÜ Teknoloji Geliştirme Bölgesinde (Manisa Teknokent) çalışmalarını sürdürerek 2018 yılında kurdukları kuluçka firması Covisart’ın simülatörü de TEKNOFEST İstanbul kapsamında düzenlenen 4. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı’nda iki ödül birden kazandı.

Ayşe Ertaş ve Nobatgeldi Geldimammedov, Uluslararası Buluşçular Dernekleri Federasyonu (IFIA) tarafından “En İyi Yerli Ödülü”ne, Avrupalı Mucitler Derneği (EAI) tarafından da “Yenilikçiliğe Katkı Ödülü”ne layık görüldü. Ekip, “En İyi Yerli Ödülü”nü TEKNOFEST İstanbul’da gerçekleştirilen ödül töreninde, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır’ın elinden, “Yenilikçiliğe Katkı Ödülü”nü de EAI Başkanı Fernardo Maldonado Lopes’in elinden aldı.

Ege Bölgesinden 1.’lik alan Tek Üniversite Rektör Prof. Dr. Ahmet Ataç, “Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunumuz Ayşe Ertaş ve aynı bölümde son sınıf öğrencimiz olan Emre Gülsoylu, nitelikli ve özgün çalışmalarıyla ülkemizin en önemli teknoloji yarışmasından ödülle dönme başarısını gösterdiler ve bize Ege Bölgesinde birincilik ödülü alan tek üniversite olma gururunu yaşattılar.

Kendilerini gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Manisa Celal Bayar Üniversitesi olarak, hem mezunlarımıza hem öğrencilerimize her zaman destek oluyoruz ve olmaya devam edeceğiz. Bu büyük başarılar da bunun en önemli kanıtıdır” dedi.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil