Ana Sayfa İstanbul, Türkiye 24 Eylül 2019 154 Görüntüleme

İstanbul’da korkutan deprem!

 İstanbul’da Silivri açıklarında 4,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi depremin 4,7 şiddetinde meydana geldiğini, AFAD ise, depremin büyüklüğünü 4.6 olarak duyurdu.

İstanbul’da meydana gelen deprem korkuttu. Sabah 10:30’dan önce Silivri’de deprem meydana geldi. Vatandaşlar sosyal medya hesaplarından depremi çok hissettiklerini paylaştılar. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), depremin büyüklüğünü 4.6 olarak duyurdu.

Kandilli Rasathanesi’ne göre, depremin büyüklüğü 4.7. AFAD, sarsıntının Silivri’nin 20 kilometre açıklarında gerçekleştiğini bildiriyor. Avrupa Akdeniz Sismoloji Merkezi (EMSC) verilerine göre ise, depremin büyüklüğü 4.7. Sarsıntının merkez üssü Marmara Ereğlisi’ne 15 kilometre, İstanbul Büyükçekmece’ye 45 kilometre uzaklıkta. Merkez üssünün şehir merkezlerine mesafesi ise Tekirdağ 52 kilometre, İstanbul ise 71 kilometre. Bir son dakika deprem haberi de Akdeniz’den… Girit Adası açıklarında 5,5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Bu depremden 12 dakika sonra İstanbul’da da deprem hissedildi.

Depremin büyüklüğü AFAD’A göre 4.6, Kandilli Rasathanesi ve EMSC’ye göre 4.7. Bazı okullar boşaltıldı Marmara Denizi Silivri açıklarında 4.6 büyüklüğünde deprem oldu. Depremin en çok hissedildiği Silivri’de bazı okullar boşaltıldı. Öğrenciler dışarıya çıkarıldı. İstanbul’da meydana gelen deprem korkuttu. Sabah 10:30’dan önce Silivri’de deprem meydana geldi.

Vatandaşlar sosyal medya hesaplarından depremi çok hissettiklerini paylaştılar. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), depremin büyüklüğünü 4.6 olarak duyurdu. Kandilli Rasathanesi’ne göre, depremin büyüklüğü 4.7. AFAD, sarsıntının Silivri’nin 20 kilometre açıklarında gerçekleştiğini bildiriyor. Avrupa Akdeniz Sismoloji Merkezi (EMSC) verilerine göre ise, depremin büyüklüğü 4.7.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil