Ana Sayfa Antalya, Türkiye 25 Eylül 2019 139 Görüntüleme

Manavgat’ta Üniversite’ye Yeni Bina

Akdeniz Üniversitesi ile Manavgat Yüksek Öğretim Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Vakfı ( MAYÖV) ve Manavgat Sanayici ve İş İnsanları Derneği (MASİAD) arasında fakülte binası ve altyapı inşaatına ilişkin esaslar hakkında protokol imzalandı.

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen protokole, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Eyüp Sabri Topal, Üniversite Genel Sekreteri Ali Serinoğlu, MAYÖV Başkanı Op. Dr. Muammer Güneş, MAYÖV Yönetim Kurulu Üyesi Neriman Özen, MASİAD Başkanı Mücahit Tatar ve ve MASİAD Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Yusuf Aydın katıldı.

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü ile MAYÖV ve MASİAD arasında karşılıklı yapılması gereken iş ve işlemleri düzenlemeyi amaçlayan protokol ile Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğüne T.C. Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından tahsis edilmiş olan Manavgat İlçesi’ndeki Belediyece hastane olarak başlanan ve kaba inşaat seviyesinde yarım kalan binanın Fakülte binasına dönüştürülmesi hedefleniyor.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, ‘Akdeniz Üniversitesi olarak şehrimize ve bölgemize fayda sağlayacak bir protokole daha imzamın mutluluğu içerisindeyiz. Protokolün gerçekleşmesinde emeği geçen MAYÖV Başkanı Op. Dr. Muammer Güneş ve MASİAD Başkanı Mücahit Tatar beylere çok teşekkür ediyorum. Hayırsever bir vatandaşın yardımlarıyla gerçekleştirilecek olan Fakülte binasına “Ayten & Gülten Çağıran Yerleşkesi” ismi verilecek. İsminin açıklanmasını istemeyen hayırsever vatandaşımıza da ayrıca teşekkür ediyorum.’ diye konuştu.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil