Ana Sayfa Festival 29 Eylül 2019 219 Görüntüleme

MANİSA KİTAP FUARI’NA İLGİ BÜYÜK

Manisa 3. Kitap Fuarı, Fuar Merkezi’nde ziyaretçi akınına uğruyor. 6 Ekim’e kadar gezilebilecek fuarda 92 yayınevi ve 100’den fazla yazar Manisalı kitapseverlerle buluşuyor. Manisa’nın en önemli kültür etkinlikleri arasında yer alan Manisa Kitap Fuarı bu yıl kapılarını üçüncü kez ziyaretçilere açtı. 92 yayınevi ve 100’den fazla yazarın Manisalı kitapseverlerle buluştuğu etkinlik ilk günden itibaren ziyaretçi akınına uğradı. Manisalıların yoğun ilgi gösterdiği fuarda, hafta sonuna özel indirimler uygulanıyor.

İMZA KUYRUĞU KAPIYA TAŞTI

Fuar boyunca ünlü yazar ve çizerler imza günlerinde kitapseverlerle bir araya gelirken, Manisalı yazarlar da okuyucularıyla buluşma imkanı buluyor. Oyuncu anne olarak tanınan Şermin Yaşar’ın kitap imza etkinliğine Manisalıların ilgisi yoğun oldu. Kitapseverlerin oluşturduğu imza kuyruğu fuarın kapısına kadar taştı. Dünyaca ünlü terapist Bircan Yıldırım, hem kitaplarımı imzaladı hem de hayranlarıyla tek tek fotoğraf çekildi. Ali Didar, MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin başdanışmanı Ali Güler ve Manisalı yerel yazarlar okuyuculardan büyük ilgi gördü. Yazarlar, bir yandan okuyucularıyla kucaklaşırken, bir yandan da eserlerini tanıtma ve büyük yayınevleriyle bağlantı kurma fırsatını yakaladı.

KURUM VE KURULUŞLAR DESTEKLİYOR

Fuara Manisa Valiliği, Manisa Büyükşehir Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü, Yunusemre Belediyesi, Şehzadeler Belediyesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası, ilçe belediyeleri ve çeşitli kurumlar kitap fuarını destekliyor. Milli Eğitim Müdürlüğü ve ilçe belediyeleri öğrencilerin fuarı ziyaret etmesini sağlıyor. Fuar, çeşitli sivil toplum kuruluşları, oda ve birlikler, meslek örgütleri, kadın dernekleri ve kadın kooperatiflerinin ilgisiyle kültür şölenine dönüştü.

6 EKİM’E KADAR ZİYARETÇİLERİNİ AĞIRLAYACAK

Manisa Kitap Fuarı 6 Ekim tarihine kadar Manisa Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil