Ana Sayfa Gündem 6 Ekim 2019 218 Görüntüleme

MANİSA ŞEHZADELER MECLİSİ’NDE VOLKSWAGEN SEVİNCİ

Şehzadeler Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı’nda konuşan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Dünyadaki otomobil devlerinden biri olan Volkswagen’in Manisa’da şirketini kurması ve yatırım kararı almasını büyük bir sevinç ve memnuniyetle karşıladığımızı ifade etmek istiyorum. Bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Şehrimize hayırlı olsun.” dedi. Şehzadeler Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik başkanlığında yapıldı. On gündem maddesi ve iki önerinin görüşüldüğü toplantıda Başkan Çelik, yaptığı açılış konuşmasında önce otomobil devi Volkswagen’in Manisa’da yatırım yapma kararı almasını değerlendirdi. Başkan Çelik “Dünyadaki otomobil devlerinden biri olan Volkswagen’in Manisa’da şirketini kurması ve yatırım kararı almasını büyük bir sevinç ve memnuniyetle karşıladığımızı ifade etmek istiyorum. Gerek ülkemiz açısından bu yatırımın gelmesi, gerekse tercihin Manisa olması son derece önemli. Şehrimizin ekonomisine büyük katkıda bulunacaktır. İstihdamına katkıda bulunacaktır. Bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Şehrimize hayırlı olsun.” dedi.

CUMHURİYET BAYRAMI’NI KUTLADI

29 Ekim’de kutlayacağımız Cumhuriyet Bayramını da sözlerinde yer veren Başkan Çelik “Bu yıl 29 Ekim’de Cumhuriyet’imizin 96. yılını kutlayacağız. Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” şeklinde konuştu.

BELEDİYENİN ÇALIŞMALARI HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Başkan Çelik daha sonra Şehzadeler Belediyesi’nin Eylül ayında gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında Meclis üyelerine bilgi verdi. Başkan Çelik şöyle konuştu; “Şehzadeler Muaythai Zafer Kupası’nın bu yıl 11.’si gerçekleştirildi. 13 ilden 300’ün üzerinde sporcunun ringe çıktığı müsabakalarda, Şehzadeler Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları 96 puanla takım halinde birinci olurken, sporcularımız şampiyonada 10 altın, 15 gümüş ve 26 bronz madalya kazandı. Başarılarının devamını diliyorum. Şehzadeler Belediyesi olarak spora ve sporculara desteğimiz devam edecek. Kültür ve sanatın merkezi olması için restore edip, günümüze kazandırdığımız 520 yıllık tarihi Kurşunlu Han’da bu amaç doğrultusunda çalışmalarımız devam ediyor. Unutulmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatlarımızı geleceğe taşımak adına, 25 ustamıza Kurşunlu Han’da yer tahsisinde bulunduk ve bu ustalarımız kursiyerler yetiştirmeye başladılar. Ahşap boyama, tezhip, çini, vitray, ebru, takı tasarım ve telkari gibi kurslarımızda 251 kursiyer eğitim alıyor. Temizlik ve çevre konusunda hassas bir belediye olarak, ‘Temiz Şehzadeler’ sloganıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda kendi projelerimizi hayata geçirmenin yanı sıra kurumlararası iş birliğiyle de düzenlenen diğer projelerin de içinde yer alıyoruz. Doğaya atılmış çöpleri temizlemek ve çevre kirliliği hakkında farkındalık yaratmak amacıyla her yıl düzenlenen bir çevre etkinliği olan “Dünya Temizlik Günü” bu yıl Şehzadeler Belediyesi’nin de desteği ile 21 Eylül tarihinde gerçekleştirildi. Gönüllüler Ağlayan Kaya, Spil Yolu bayraklı mevki, ve muhtelif yerlerde doğaya atılmış çöpleri topladı. Şehzadeler Belediyesi olarak çevre gönüllülerimize teşekkür belgesi vererek çevre duyarlılıkları nedeniyle teşekkür ettik. Tarihi Manisa Evi’ni restore ederek,

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil