Ana Sayfa Spor 21 Ekim 2019 176 Görüntüleme

SOKAK BASKETBOLU’NDA DÖRTLÜ FİNAL HEYECANI

3×3 Sokak Basketbolu Turnuvası’nda son 8’e kalan takımlar belli oldu. Takımlar, 26 Ekim Cumartesi günü 15 Temmuz Millet Bahçesi’nde dörtlü finallere kalmak için mücadele edecek. Esenler Belediyesi’nin, “Esenler’de Basketbol, Spor Yap Bol Bol” projesi kapsamında “7’den 77’ ye Basketbol” sloganıyla hayata geçirilen 3×3 Basketbol Turnuvası’nda son 8’e kalan takımlar belli oldu. Spor Toto Teşkilatı Başkanlığı’nın katkılarıyla gerçekleşen turnuva, 20 Eylül Cuma günü başladı. Turnuva; Anne Çocuk Oyun Kampüsü, Dede Torun Yaşam Merkezi ve Esenler’in tüm mahallelerinden vatandaşların katıldığı etkinlikler ile 40 gündür devam ediyor. 3×3 Basketbol Turnuvası’nda annelerin, dede ve torunların, genç erkekler ve bayanların katıldığı 19 etkinlik düzenlendi. Spor etkinlikleri; 2000’in üzerinde vatandaş, 126 takım, 360’ın üzerinde resmi müsabaka ve 400’ün üzerinde sporcunun katılımı ile tamamlandı. Esenler Belediyesi, 125. Yıl Ortaokulu, Şehit Sait Ertürk Ortaokulu ve Menderes Orta Okulu’na spor malzemesi desteği sağlayarak basketbol takımı kurmaları konusunda destek oldu.

SON 8’E KALAN TAKIMLAR BELLİ OLDU

15 Temmuz Millet Bahçesi’ne kurulan özel 3×3 basketbol sahasında yapılan birbirinden çekişmeli ve heyecan dolu müsabakalarla son 8’e kalan takımlar belli oldu. Genç Erkekler’de ; Havyar Spor, Sharp Shooters, Master Basketbol, Yaşam Spor, Esenler City Thunder, Bigboss, Amiral, Devran Koleji, Büyük Erkekler’de; Limitless, Tako Bulls, Buzzer Beaters, Semt Aşkı, Vurkaçoğulları, Bölge, Miha Spor, Belediye Spor adını son 8’e yazdıran takımlar oldu. Bayanlar’da son 8’e kalan takımlar hafta içi oynanacak müsabakalardan sonra belli olacak. Turnuvaya katılan ve izleyen her vatandaşa basketbol topu ve forması gibi çeşitli spor malzemeleri hediye edildi.

ÇEVİK KUVVET 3X3 BASKETBOL TURNUVASI’NDA

Çevik Kuvvet Birimi polis memurları, 3×3 Basketbol Turnuvası’nın özel konuğu oldu. Kendi aralarında düzenlenen mini turnuvada, Mavi Şimşekler’i finallerde yenen “DBM” takımı birinci oldu.

MAÇLAR 15 TEMMUZ MİLLET BAHÇESİ’NDE

26 Ekim Cumartesi günü, 15 Temmuz Millet Bahçesi’nde kurulacak özel sahada oynanacak müsabakalarla dörtlü finallere katılacak takımlar belli olacak.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil