Ana Sayfa Türkiye 22 Ekim 2019

Ege Bölgesi’ne sağanak yağış uyarısı!

Ege bölgesi hava durumu… Meteoroloji tarafından 22 Ekim hava durumu raporu paylaşıldı. Alınan verilere göre Ege bölgesinde hava sabah saatlerin puslu ve sisli geçecek. Öğle saatlerinde Çanakkale ve Balıkesir taraflarında sağanak yağışın etkili olacağı tahmin ediliyor. İzmir’de hava bugün 25 dereceyi gösterecek ve bu sabah – gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli geçecek. Peki, İzmir, Manisa, Denizli, Afyon, Muğla’da hava nasıl olacak? Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 22 Ekim hava durumu raporu yayımlandı. Havaların serinlemesiyle birlikte vatandaşlar tarafından ‘Bugün hava nasıl olacak?’ sorusu merakla araştırılıyor. Alınan verilere göre Ege bölgesinde hava parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah saatleri puslu, iç kesimler yerel olarak sisli geçecek. Öğle saatlerinde Çanakkale’nin Biga ile Yenice ilçeleri çevrelerinde ve Balıkesir’in Gönen ilçesi çevrelerinde yerel sağanak yağışlar bekleniyor

YURT GENELİNDE HAVA

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu ile Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Ağrı ve Iğdır çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Marmara, İç Ege, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu’nun kuzeybatısında yer yer pus ve sis bekleniyor. Hava sıcaklıklarında ise önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Rüzgar kuzey ve doğu yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette esecek.

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

İzmir, Muğla, Manisa, Afyonkarahisar, Denizli’de hava nasıl olacak?

DENİZLİ °C, 26°C Az bulutlu ve açık, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli

İZMİR °C, 25°C Az bulutlu ve açık, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli

MANİSA °C, 26°C Az bulutlu ve açık, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli

MUĞLA °C, 26°C Az bulutlu ve açık

AFYONKARAHİSAR °C, 20°C Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil