Ana Sayfa Spor 3 Kasım 2019 3178 Görüntüleme

İSTANBUL MARATONU’NDAN BARIŞ PINARI HAREKATI’NA ASKER SELAMI

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 41. Vodafone İstanbul Maratonu’nun startını şampiyon sporcularla birlikte verdi. Yarış öncesi sporcularla birlikte 15 Temmuz Şehitler Anıtı’nı da ziyaret eden Bakan Kasapoğlu, Barış Pınarı Harekatı’nı da unutmadı ve asker selamı vererek, harekata katılan mehmetçiklere selam yolladı. 41. Vodafone İstanbul Maratonu, ‘İstanbul senin, durma koş’ sloganı ile koşuldu. Maratonun startını 14 ayrı daldan 21 Avrupa ve Dünya şampiyonu milli sporcu ile birlikte veren Bakan Kasapoğlu, yarış öncesi 15 Temmuz Şehitler Anıtı’nı ziyaret etti. Bakan Kasapoğlu, beraberindeki sporcularla birlikte dua edip, asker selamı vererek Barış Pınarı Harekatı’nda görevli Mehmetçiği unutmadı. Bakan Kasapoğlu, “Barış Pınarı Harekatı vesilesiyle ülkemizin, bu şanlı toprakların huzuru için çalışan, mücadele eden kahraman askerlerimizi de buradan saygıyla minnetle selamlıyoruz ve onlara başarı diliyoruz” dedi.

“Asya ve Avrupa’yı birleştireceğiz, gönülleri birleştireceğiz”

Bakan Kasapoğlu, maratonun startını vermeden yaptığı açıklamada, “Asya ve Avrupa’yı birleştireceğiz, gönülleri birleştireceğiz” dedi. Bakan Kasapoğlu, “Şampiyonlar, rekortmenler üreten ülkenin gençliği, hep daha fazlası geleceği için ‘unutulacak başarılar’ için gerekli desteğe sahip. Her biri ayrı değerdeki başarılar, bir öncekini unutturana dek çabamız sürecek” diye konuştu.

‘Cumhurbaşkanımızın liderliğinde gençlere yol açıyoruz’

Bakan Kasapoğlu, Türkiye’nin genç nüfus yapısına işaret ederken, sporda kalıcı başarılar için çalıştıklarını vurguladı. Bakan Kasapoğlu şöyle konuştu: “Bir kez daha birlik ve beraberliğimizin simgesi, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden hareketlenecek, azim ve kararlılık simgesi, maraton heyecanı yaşayacağız. Asya ve Avrupa’yı birleştireceğiz, gönülleri birleştireceğiz. 83 milyona dayanan nüfusumuzun, yaklaşık %37’si 25 yaş altında. 2023’te, Cumhuriyetimizin 100. yılında, 25 yaş altı nüfusumuz, 33 milyona gelecek. Genç ve dinamik bir nüfusa sahibiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, gençlerimiz için çalışmaya, onların yollarını açmaya, onlara yol arkadaşı olmaya devam ediyoruz.”

‘Güçlü bir spor altyapısıyla geleceğe yürüyoruz’

Bakan Kasapoğlu, çalışmalarının meyvelerini toplamaya başlayacaklarını da dile getirerek, “O kadar çok şampiyonluk elde edelim ki, bir sonraki bir öncekini unuttursun. Şampiyonlar, rekortmenler üreten ülkenin gençliği, “unutulacak başarılar” için gerekli desteğe sahip. Her biri ayrı değerdeki başarılar, bir öncekini unutturana dek çabamız sürecek. Bu çaba, güçlü bir biçimde sürerken özverili çalışmalarıyla çabamızı karşılıksız bırakmayan tüm milli sporcularımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Uzun vadeli spor stratejimiz çerçevesinde çok güçlü bir spor altyapısıyla geleceğe yürüyoruz” ifadelerini kullandı. Bakan Kasapoğlu, içinde bulunduğumuz yılı ‘Gönüllülük Yılı’ ilan ettiklerini hatırlatarak, bakanlığın gönüllülükle ilgili, projelerini de anlattı. Bakan Kasapoğlu, “Kadın erkek, genç yaşlı, engelli engelsiz demeden, herkesi, bakanlık olarak hayata geçirdiğimiz tesisleri, aktif bir şekilde kullanmaya davet ediyorum” çağrısında da bulundu. 41. Vodafone İstanbul Maratonu’nda, Dalış Dünya rekortmeni Şahika Ercümen, Karate Avrupa ve Dünya Şampiyonu Serap Özçelik Arapoğlu ve Avrupa şampiyonu Alparslan Yamanoğlu, Boksta Dünya ikincisi Elif Güneri, Buse Naz Çakıroğlu, Cimnastikte Dünya şampiyonları İbrahim Çolak ve Ahmet Önder, güreşte dünya ikincisi, Süleyman Atlı, dünya üçüncüsü Cenk İldem ve Avrupa şampiyonu Atakan Yüksel, Avrupa şampiyonu özel sporcular Rıdvan Yalçın ve Merve Uzun ile Avrupa ikincisi Furkan Demir, bedensel engelli sporcular, yüzmede dünya üçüncüsü Beytullah Eroğlu, atıcılık dünya üçüncüsü Ayşegül Pehlivanlar, Avrupa ve Dünya şampiyonu atlet Ramil Guliyev, Avrupa şampiyonu Yasmani Coplello, İslam Dayanışma Oyunları dördüncüsü Tuğba Güvenç ve Yürüyüş dünya beşincisi Salih Korkmaz, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yanında yer aldılar.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil