Ana Sayfa Türkiye 5 Kasım 2019

MCBÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç Lisansüstü Öğrencilerle Oryantasyon Programında Buluştu

Manisa Celal Bayar Üniversitesi lisansüstü öğrencileri için düzenlenen oryantasyon toplantısı; MCBÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü, MCBÜ Fen Bilimleri Enstitüsü ve MCBÜ Sağlık Bilimler Enstitüsünün işbirliği ile 4 Kasım 2019 tarihinde düzenlendi

Prof. Ümit Doğay Arınç kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya Rektör Prof. Dr. Ahmet Ataç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Kazaz ve Prof. Dr. Ramazan Gökbunar, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel Abalı, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ömer Tetik, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Alpay Bizbirlik, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Kamil Şirin, enstitülerin müdür yardımcıları, öğretim üyeleri ve lisansüstü öğrenciler katıldı.

Sizden makaleler, projeler, patentler ve yeni markalar bekliyoruz

Prof. Dr. Ahmet Ataç toplantıda yaptığı konuşmada, “Lisansüstü eğitimin üç ayağı var. Öğretim üyelerimiz, lisansüstü öğrencilerimiz ve üniversite yönetimi olarak biz. Bu toplantı vesilesi ile hepimiz bir araya gelmiş bulunuyoruz. Burada karşılıklı beklentilerimizi netleştireceğiz. Hepiniz haklarınızı sözlü olarak dinlemek istiyorsunuz. Toplantı bu açıdan da çok faydalı olacak. Sizlerle tanışmaktan, bu toplantının yarattığı sinerjinin bende oluşturduğu motivasyonu yaşamaktan çok mutluyum. İnşallah mezun durumda olanlarla da mezuniyet töreninde bir araya geliriz.

Kütüphane 15 Kasım’da hizmete açılıyor

Lisansüstü eğitim; makalelerin, projelerin, patentlerin ve markaların çıktığı, kişinin akademik ve zihin dünyasında farklılıkların oluştuğu bir süreçtir. Bizim de elbette eksiklerimiz var, ancak bunları sizin taleplerinizle ve çözüm önerilerinizle aşabiliriz. Çalışma alanlarınızdaki aksayan yönlerin giderilmesi, Erasmus öğrenci hareketliliğinin lisansüstü eğitimde de artırılması, projelerinize destek sağlanması ve tadilatta olan kütüphanenin bir an önce hizmete alınarak kitap eksiklerinin giderilmesi gibi beklentilerinizi bu toplantı vesilesi ile aldık. Biz de 15 Kasım’da kütüphanenin hizmete açılması sözünü veriyoruz. Lisansüstü öğrencilerimiz için oryantasyon programı yapılması teklifi ile bana gelen ve toplantının gerçekleşmesine vesile olan Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcımız Dr. Öğr. Üyesi Gülenaz Selçuk’a ve toplantının düzenlenmesinde emeği olan enstitü müdürlerimiz ile çalışanlara çok teşekkür ederim” dedi. Ardından lisansüstü öğrencilerden gelen soruları tek tek cevaplayarak, çözülmesi yönünde gerekli çalışmaların yapılması talimatını verdi. Toplantı, MCBÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Şube Müdürü Fadıl Aykut’un lisansüstü eğitimin tüm yönlerini içeren ayrıntılı sunumu ve ikramla sona erdi.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil