Ana Sayfa Spor 6 Kasım 2019

41. Vodafone İstanbul Maratonunda Yine ‘Bayram’ Şampiyo

Manisa Büyükşehir Belediyesporumuzun şampiyon atleti Ahmet Bayram, Türkiye’de düzenlenen en önemli spor organizasyonlarından biri olan Vodafone 41. İstanbul Maratonu’nda kendi yaş grubunda yine 1’nci oldu. Başta milli atletler olmak üzere yüzlerce rakibini geride bırakarak kendi yaş grubunda 1’incilik ipini göğüsleyerek zirveye yerleşen Ahmet Bayram, Pazar günü koşulan Vodafone 41. İstanbul Maratonunda Türkler kategorisinde 8’inci, genel klasmanda ise 27’nci oldu. Vodafone İstanbul Maratonuna bu yıl dokuzuncu kez katılan Ahmet Bayram, kendi yaş grubunda 7’nci kez 1’inciliğe ulaştı. 42 kilometrelik koşuda 2.37’lik derece elde eden Manisa Büyükşehir Belediyesporumuzun şampiyon atleti Ahmet Bayram, Manisa’mızın ve kulübümüzün yine gururu olmayı başardı. 5 bin 128 kayıtlı sporcunun koştuğu maratonda genel klasmanda 27’nci olan şampiyon atletimiz Ahmet Bayram, Türkler kategorisinde 8’nci, 45-49 yaş kategorisinde de 359 sporcu arasında 1’nci oldu.

Kupayı Başkanımız Aktan’a Takdim Etti

Şampiyon atletimiz Ahmet Bayram, 41. Vodafone İstanbul Maratonu’nda kazandığı kupayı Halil Onultmak Spor Tesisleri’nde kulüp başkanımız Mevlüt Aktan’a takdim etti. Şampiyonluk dolayısıyla Bayram’ı tebrik eden kulüp başkanımız Mevlüt Aktan, kupayı müzeye koydu.

Bayram, “Kulübüm ve Manisa’mız İçin En İyisini Yapacağım”

Katıldığı her yarıştan dereceyle dönerek Manisalıları gururlandıran Manisa Büyükşehir Belediyespor’un başarılı maratoncusu Ahmet Bayram, Vodafone 41. İstanbul Maratonu’ndan da 1’incilik derecesiyle döndüğü için büyük bir mutluluk yaşadığını söyleyerek, “ Kulübümün bana sağladığı en iyi imkanlarla yarışmaya çok iyi hazırlandım. Spora ve sporcuya her zaman büyük destek veren başta Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün olmak üzere kulüp başkanımız Mevlüt Aktan ve yönetim kurulumuza teşekkür ediyorum. Verdiğim sözü tuttuğum için çok mutluyum, gururluyum. İnşallah bundan sonrada Manisa’mızın ve kulübümüzün adını başarıyla duyurmaya devam edeceğim” diye konuştu.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil