Ana Sayfa Kültür 20 Kasım 2019

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Halk Müziği Korosundan Muhteşem Konser

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü 2019 yılı kültür-sanat etkinlikleri kapsamında, Türk Halk Müziği Korosu tarafından “ AL BAYRAĞIN TÜRKÜLERİ ” adlı bir konser programı icra edildi.

Kültür Merkezinde icra edilen konser, izleyicilerden büyük beğeni topladı.

Halk Oyunları Ekibinin Ege yöresine ait sunduğu halk oyunlarının (Zeybek) da ayrı bir renk kattığı konser programına, İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Şükrü DURSUN ve emeli Kültür ve Turizm Müdürü İsmet TAYMUŞ ile birlikte çok sayıda davetli ve izleyici katıldı.

Sunuculuğunu koro sanatçılarından ERÜ Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretm Üyesi Prof.Dr. Erdoğan SÖZÜER ile Nazife TÜRKMEN’in yaptığı konserde, Anadolumuzun değişik yörelerine ait birbirinden güzel türküler seslendirildi. Konser sonunda İl Müdürü DURSUN, sahneledikleri güzel performanslarından dolayı koro ekibini tebrik ederek Koro Şefi Samet MUTUGAN’a çiçek takdiminde bulundu. Konser, İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Şükrü DURSUN ile geçmişteki hizmetlerinden dolayı emekli İl Müdürü İsmet TAYMUŞ’a plaket takdiminin ardından çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil