Ana Sayfa Eğitim 20 Kasım 2019 331 Görüntüleme

Vali Funda Kocabıyık, Robotik Kodlama atölye çalışmasına katıldı 

Vali Funda Kocabıyık bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Kasım ayı Ara Tatil Etkinlikleri kapsamında Halk Eğitim Merkezi Ve Akşam Sanat Okulu’nda gerçekleştirilen Robotik Kodlama atölye çalışmalarına katıldı.

Ziyareti sırasında etkinlik öğretmeninden bilgi alan Vali Funda Kocabıyık, öğrencilerle sohbet ederek çalışmaları inceledi.

Öğretmenler ve öğrencilerin ara tatillerini en iyi şekilde değerlendirerek  verimli geçirmeleri için etkinlik takvimi hazırlandığını ifade eden Vali Funda Kocabıyık, “Bilindiği gibi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yılda iki kez uygulanmasına karar verilen ara tatilin ilki 15 Kasım 2019 Cuma günü başladı. Ara tatil süresince öğrencilerin vakitlerini en verimli şekilde geçirebilmesini sağlamak amacıyla 16 ana başlıktan oluşan etkinlik takvimi ile öğrencilerimizin yoğun ders dönemi arasında dinlenip çeşitli faaliyetlere katılarak sosyalleşmesi planlandı. Bu kapsamda bugün Robotik Kodlama Atölye çalışmasına katılarak,  öğrencilerimizin etkinliklerini yerinde izleme fırsatı bulduk. Eğitim çalışmalarında emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Etkinlik çalışmasının ardından Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu’ndaki diğer kursları da ziyaret eden Vali Funda Kocabıyık çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Uşak’ta 1 Eylül – 19 Kasım 2019 tarihleri arasında Genel Kültür, Okuma-Yazma, Mesleki ve Teknik kurslar olmak üzere 341 kurs açıldığını ifade eden Vali Funda Kocabıyık, bu kurslara 7 Bin 645 kursiyerin katıldığını kaydetti.

Ziyaretleri sırasında Vali Funda Kocabıyık’a, Vali Yardımcısı Hüseyin Demirbaş ve Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin eşlik etti.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil