Ana Sayfa Spor 21 Kasım 2019 3162 Görüntüleme

Dünya Üçüncüsü Genç Sporcu, Başkan Tosun’u Ziyaret Etti

Gürcistan’da yapılan Dünya Ju Jitsu Şampiyonasında gençlerde dünya üçüncüsü olan Görkem Cenk Cirit, antrenörü ve ailesiyle birlikte Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’u makamında ziyaret etti.

Gürcistan’ın Başkenti Tiflis’te gerçekleştirilen Dünya Ju Jitsu Şampiyonasının gençler kategorisinde 85 kilogramda Türkiye’yi temsil eden Manisalı Görkem Cenk Cirit dünya ikincilik maçında Polonyalı rakibi ile 8-8 berabere kaldı. Puan usulü sıralamada dünya üçüncüsü olarak, bronz madalya kazanan Cirit, Türkiye’nin adını dünyaya duyururken, Manisa’nın da gururu oldu. Görkem Cenk Cirit, aldığı bu büyük başarıyı paylaşmak için

annesi Fadime Cirit’in memleketi Kula’ya gelerek Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’u ziyaret etti. Genç sporcunun anne ve babası İsmail- Fadime Cirit ve antrenörü Adem Demirci’nin de bulunduğu ziyarette Başkan Tosun, Görkem Cenk Cirit’i tebrik ederek ailesine ve onu hazırlayan antrenörüne de teşekkür etti. Henüz 17 yaşındaki Endüstri Meslek Lisesi son sınıf öğrencisi olan Görkem Cenk Cirit, Türkiye şampiyonu olarak gittiği, dünya şampiyonasında üçüncü olmasına sevindiğini ancak, hedefini daha da yükselterek dünya şampiyonu olmak istediğini söyledi.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil