Ana Sayfa Engelli Haberi 21 Kasım 2019

Türkiye, Erasmus+ Sit2Play Uluslararası Turnuvası’nda Şampiyon Oldu

19-20 Kasım 2019 tarihlerinde İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlenen Erasmus+ Sit2Play Uluslararası Turnuvası’nda mücadele eden Türkiye (Karaman Karması), set vermeden namağlup şampiyon oldu

Avrupa Birliği Erasmus + projeleri kapsamında İtalya ile Türkiye Voleybol Federasyonu resmi ortaklığında ilk kez düzenlenen ve Federasyonumuz tarafından teknik destek verilen Erasmus+ Sit2Play Uluslararası Turnuvası’nda Türkiye, B Grubu’nda mücadele etti. 
 Oturarak Voleybol Milli Takımımızın Başantrenörü Yusuf Kenan Kök’ün başında yer aldığı Karaman Karması, ilk maçında Finlandiya takımını 2-0 (25-10; 25-10), ikinci maçında da Slovenya takımını 2-0 (25-14, 25-19) mağlup ederek grubunu lider olarak tamamladı ve finale yükseldi. 
Yarı finalde Bulgaristan takımını 2-0 (25-11; 25-13) mağlup eden Karaman Karması, finalde ev sahibi İtalya’nın rakibi oldu.

Final mücadelesinde ise; rakibini 25-17 ve 25-13‘lük setlerle 2-0 yenen Türkiye, organizasyonu set vermeden namağlup şampiyon olarak tamamladı.
Final karşılaşmanın ardından yapılan ödül ve madalya töreninde ise; Karaman Karması’nda yer alan ve aynı zamanda Oturarak Voleybol Milli Takımı sporcumuz Samet Can Karasu; “En Değerli Erkek Oyuncu” ödülünün sahibi oldu.

Genel Sıralama
1.Türkiye
2.İtalya
3.Slovenya
4.Bulgaristan
5.Finlandiya
6.Estonya

Sit2Play Projesi Nedir ?

Avrupa Birliği Erasmus + projeleri kapsamında İtalya ve Türkiye Voleybol Federasyonu resmi ortaklığında 2019 yılı boyunca EACEA (Eğitim Görsel İşitsel ve Kültür İcra Ajansı) tarafından onaylanan ve desteklenen merkezi bir proje olan ‘Sit2Play’ projesi yürütülmektedir.

Proje, İtalya Voleybol Federasyonunun koordinatörlüğündeki 8 ortağın (İtalya Voleybol Federasyonu, Türkiye Voleybol Federasyonu, Finlandiya Engelliler Federasyonu, Slovenya Voleybol Federasyonu, Estonya Voleybol Federasyonu, Bulgaristan Gençlik ve Spor Bakanlığı, İtalya Paralimpik Komitesi, Paravolley Europe işbirliğinde gerçekleştirilmektedir. 

Proje kapsamında engelli, engelsiz – kız ve erkek öğrenciler aynı takımlarda karma olarak “oturarak voleybol” antrenmanları ve turnuvalar yapmaktadırlar. Projeyle öncelikle, engelsiz öğrencilerin engelli öğrencilerle empati kurması ve sosyal kaynaşmanın sağlanması hedeflenmektedir.

Proje, Avrupa ve ülke çapında engellilerin sosyal entegrasyonunu sağlamaya yönelik çalışmaları kapsamaktadır. Toplumun engelliler hakkındaki duygu ve düşüncelerini hem de engellilerin kendileri hakkındaki duygu ve düşüncelerini olumlu yönde değiştirmesine katkı sağlamak hedefler arasındadır.


Etiketler:

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil