Ana Sayfa Gündem 23 Kasım 2019 3140 Görüntüleme

Akdeniz Üniversitesi’nde Dünya Diş Hekimleri Günü Kutlandı

Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde Ağız ve diş sağlığının öneminin anlaşılması ve toplum bilincinin oluşturulması adına 22 Kasım Dünya Diş Hekimleri Günü kutlandı.

Diş Hekimliği Fakültesi’nin yeni binasında gerçekleşen kutlamaya Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Erol Gürpınar, Prof. Dr. Eyüp Sabri Topal, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alper Kuştarcı, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Dünya Diş Hekimleri Günü’nü kutlayan Rektör Ünal, Diş Hekimliği Fakültesi önünde öğrencilerin vermiş olduğu uygulamalı Diş Fırçalama Eğitim standını da ziyaret ederek öğrencilerden doğru diş fırçalama ile ilgili bilgi aldı.

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alper Kuştarcı “22 Kasım her yıl dünyada Diş Hekimleri Günü olarak kutlanıyor. Bizler de geçen hafta hasta kabule başladığımız Fakültemizin yeni binasında ağız ve diş sağlığının öneminin anlaşılması ve toplum bilincinin oluşturulması için böyle bir kutlama gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz Fakültemizin önündeki stantta uygulamalı olarak Fakültemize gelen hastalarımıza dişlerini nasıl fırçalamaları gerektiği hakkında eğitim verdiler. Toplumumuzun ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirilmesi, bireylerin ağız ve diş sağlığının korunması ve iyileştirilmesinde, her türlü bakım ve tedavinin gerçekleştirilmesinde, özverili çalışmalar yürüten tüm diş hekimlerimizin bu önemli gününü kutluyorum.’ diye konuştu.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil