Ana Sayfa Fuar 25 Kasım 2019 3170 Görüntüleme

Ticaret Bakanlığı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Türkiye Kooperatifler Fuarı Kongre ve Sergi Merkezinde ziyaretçilerle buluşacak.

Ticaret Bakanlığı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Türkiye Kooperatifler Fuarı “Küresel Ekonomiye Kooperatif Etkisi” teması ile 5-8 Aralık 2019 tarihlerinde ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezinde ziyaretçilerle buluşacak.

Türkiye’deki kooperatif ürünlerini yerel ve küresel ticaret ağına dahil etme misyonuyla düzenlenen Türkiye Kooperatifler Fuarı’nın sloganı “Birlikte Üretim,Birlikte Büyüme”.

Katılımın oldukça yüksek olacağı Fuar’da çeşitli illerden 160’tan fazla başarılı kooperatif ve kooperatif üst kuruluşu ürünlerini ve hizmetlerini tanıtacak.

TARİŞ, bütün satış kooperatifleri birlikleriyle Ticaret Bakanlığı’nın Fuarına katılacak. Tariş İncir, Tariş Pamuk ve Yağlı Tohumlar, Tariş Üzüm, Tariş Zeytin ve Zeytinyağı’nın Fuarda ayrı ayrı stantları olacak.

İzmir’den Fuara ürünleriyle katılacaklar arasında dört adet tarımsal kalkınma kooperatifi de var: Bunlar, Bademli Fidancılık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, İğdeli ve Çevre Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Bayındır Doğal Ürünler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Foça Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Gödence Kalkınma Kooperatifi, Özbekköyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi.

Kavacık Kadın Girişimi Kooperatifi ile Urla Kadın Girişimi Kooperatifi fuarın şimci konukları.

Fuara İzmir’den katılacak diğer kooperatifler, Platformizmim Hizmet ve Dayanışma Kooperatifi, Urla Su Ürünleri Kooperatifi, Balkan Türkleri Yardımlaşma Dayanışma ve İşletme Kooperatifi ile Bergama Halıcılık ve El Sanatları Geliştirme İşletme Kooperatifi.

Türkiye Kooperatifler Fuarı ile kazanılan vizyon sayesinde kooperatiflerin üretim kapasitelerinde ve ticaret hacimlerinde artış sağlaması, kooperatiflerin ihracatta da pay sahibi olması amaçlanıyor.

Bunun için, fuarda sadece kooperatifler değil, kooperatifçilikle ilgili kamu kurum ve kuruluşları, kooperatifçiliğe destek sağlayan bankalar, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları, perakende sektörünün temsilcileri, önde gelen elektronik ticaret firmaları da yer alıyor.

Kooperatifler fuar boyunca Türkiye’nin önde gelen e-ticaret temsilcileri ile ikili görüşmeler yaparak ürünlerini modern çağın ticaret ağında pazarlama imkanlarını değerlendirecekler.

Market temsilcilerinin de hazır bulunacağı fuarda kooperatifler, ürünlerini market raflarına taşıma fırsatı bulacak.

Fuara dünyanın çeşitli ülkelerinden alım heyetleri de davet edildi. Alım heyetleriyle yapılacak birebir görüşmeler sayesinde kooperatifler kendilerine yeni ihracat rotaları belirleme ve küresel pazara dahil olma imkanı yakalayacak,

Fuarın üçüncü gününde düzenlenecek “Yerli Üretimde Başarılı Kooperatif Hikayeleri’nin anlatılacağı panelde Tire Süt Müstahsilleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük ile Ödemiş Bademli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Mehmet Selçuk Bilgi kooperatiflerinin başarı hikayelerini izleyicilerle paylaşacak.

Fuar boyunca kooperatiflere ihracat süreçleri ve destekleri, dijital gelişmeler, e- ticaret ile ilgili konularda eğitimler verilecek.

Fuarın üçüncü gününde düzenlenecek “Yerli Üretimde Başarılı Kooperatif Hikayeleri’nin anlatılacağı panelde Hatay’dan Üreten Eller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Nidal Özdemir de kuruluşundan bugüne kooperatiflerinin yolculuğunu başarı hikayelerini anlatacak.

İham verici başarılı kooperatif hikâyelerinin ve yurtdışından gelen kooperatiflerin tecrübelerinin aktarılacağı panel ve eğitimler de düzenlenecek.

Cam, gümüş işleme, keçe sanatı, ebru sanatı ve kaligrafi gibi “kaybolmaya yüz tutmuş meslekleri devam ettiren kooperatifler de ürünlerini sergileyecek.

Fuarı ziyaret edecek çocuklarımız için hazırlanan alanda çocuklarımıza kooperatifleri tanıtmak için tiyatro oyunu ve atölye çalışmaları düzenlenecek.

Eğitim çağındaki çocuklarımız ve gençlerimizin kooperatifçilik konusunda bilinçlendirmek ve sanatsal çalışmaları desteklemek için yurt çapında düzenlenen “Kooperatifçilik” konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilecek ve 81 il birincisinin resimleri sergilenecek.

TÜRKİYE KOOPERATİFLER FUAR PROGRAMI

5 Aralık 2019, Perşembe:

Resmi Açılış Program ve VIP Yemeği 10:00-14:00

Fuarın Ziyaretçilere Açılışı 14:00

Panel 1 – Uluslararası Kooperatif Uygulamaları Açık Salon: 16:00-18:00

Kaybolmaya Yüz Tutmuş Meslek Etkinlikleri 14:00-18:00

İkili Görüşmeler 14:00-18:00

6 Aralık 2019, Cuma:

Eğitim 1 – Google – Dijital Atölye Eğitimi Açık Salon:11:00-12:00

Çocuk Etkinlikleri Çocuk Etkinlik Alanı : 15:00-16:00

Panel 2 – Kooperatiflerin İç ve Dış Ticaret

Hacimlerini Arttırma Yöntemleri Açık Salon: 16:00-18:00

Kaybolmaya yüz Tutmuş Meslek Etkinlikleri 10:00-18:00

İkili Görüşmeler: 10:00-18:00

7 Aralık 2019, Cumartesi:

Panel 3 – Yerli Üretimde Başarılı Kooperatif Hikayeleri Açık Salon: 10:30-12:30

Eğitim 2 – Facebook Sosyal Medyada Dijital Pazarlama Eğitimi Açık Salon: 16:00-17:00

Kaybolmaya Yüz Tutmuş Meslek Etkinlikleri 10:00-18:00

Çocuk Etkinlikleri Çocuk Etkinlik Alanı : 11:00, 14:00, 17:00

İkili Görüşmeler: 10:00-18:00

8 Aralık 2019, Pazar:

Söyleşi “Büyümede Sır;Kooperatif…” Açık Salon 14:00-15:00

Çocuk Etkinlikleri Çocuk Etkinlik Alanı : 11:00, 14:00, 17:00

Kaybolmaya Yüz Tutmuş Meslek Etkinlikleri 10:00-18:00

İkili Görüşmeler: 10:00-18:00

Fuar Kapanış Gecesi Oditoryum Salonu: 20:00-22:30

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil