Ana Sayfa Türkiye 28 Kasım 2019 3162 Görüntüleme

Yeşil Kitap Kahve’de Manisa Tarzanı Konuşuldu

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü ve Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Fırat Özcan, Yeşilay Manisa Şubesi tarafından düzenlenen Manisa Tarzanı Söyleşi ve Film Gösterimi etkinliğine katıldı.

Yeşil Kitap Kahve’de düzenlenen Manisa Tarzanı Söyleşi ve Film Gösterimi etkinliğine Manisa Valisi Ahmet Deniz, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Fırat Özcan, eski Çevre Bakanı Rıza Akçalı, eski Manisa Belediye Başkanı Zafer Ünal, kurum müdürleri ve üniversite öğrencileri katıldı

Söyleşi öncesi bir konuşma yapan Yeşilay Manisa Şube Başkanı Salih Fulcun, Yeşil Kitap Kahve’nin hayata geçmesinde destek veren Manisa Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti. Fulcun’un ardından söyleşiye katılanlara hitap eden Manisa Valisi Ahmet Deniz de, Manisa Tarzanı’nın dünyanın ilk çevrecilerinden bir tanesi olduğuna dikkat çekerek, Manisa’nın önemli bir çevreciye sahip olduğunu ifade etti. Daha sonra konuşmacılıklarını Hesna Dayıoğlu ve Mustafa Pala’nın yaptığı söyleşiye geçildi. Manisa Tarzanı’nın şehrin yeşillendirilmesinde yaptığı çalışmalar ve anekdotların anlatıldığı söyleşi, ilgiyle takip edildi. Söyleşinin ardından yönetmenliğini Orhan Oğuz’un yaptığı 1994 yapımı Manisa Tarzanı adlı film gösterimi gerçekleştirildi.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil