Ana Sayfa Türkiye 1 Aralık 2019 3182 Görüntüleme

‘Hayata Umut Konferansı’ Kök Hücre, Kan ve Organ Bağışı’na Dikkat Çekti

MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran, kök hücre, kan ve organ bağışını teşvik amacıyla Kültür Merkezi Lale Salonu’nda düzenlenen ‘Hayata Umut Konferansı’na konuşmacı olarak katıldı. Kök hücre ve organ bağışının önemine değinen ve bir hasta yakını olarak deneyimlerini paylaşan Genel Müdür Başaran, “İnsanların yaşamına umut olmak, ve bir hayat kurtarmak için Manisalı vatandaşlarımızı bağış yapmaya davet ediyorum” dedi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Şehnaz Başaran, kök hücre, kan ve organ bağışını teşvik için Kültür Merkezi Lale Salonu’nda düzenlenen ‘Hayata Umut Konferansı’na katıldı. Konferansa, MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran’ın yanı sıra Büyükşehir ve MASKİ Genel Müdürlüğü Daire Başkanları, şube müdürleri, Büyükşehir ve MASKİ personelleri katıldı. Akhisar ve merkez ilçelerinden gelen mahalle muhtarları da konferansa katılım sağlayarak desteklerini verdiler.

Korkmadan, çekinmeden bağış yapın vurgusu

Kök hücre, kan ve organ bağışına dikkat etmek için gerçekleştirilen konferansta konuşmacı olarak yer alan MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran, kızı İlayda Başaran’ın tedavi süreci ile ilgili deneyimlerini dinleyiciler ile paylaştı. İç Hastalıkları ve Hematoloji Uzmanı Prof.Dr. İsmet Aydoğdu, Kan ve Kök Hücre Gönüllüleri Derneği Başkanı Sema Savaş, Organ Nakli Merkezi Başkanı Prof. Dr. Ayhan Dinçkan, Manisa Kan bağışı Merkezi Müdürü Dr. İsmet Nardal ve Ulucami Mahalle Muhtarı Proje Sorumlusu Nesime Şakrak da konuşma yaptı. Konuşmacılar, korkmadan, çekinmeden kök hücre kan ve organ bağışı yapılması gerektiğinin altını çizdiler. Konferansta Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Uğur Başkal da yer aldı. Başkal, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Kök hücre, kan ve Organ bağışı ile ilgili çalışmalarından bahsetti. Konferansta Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Kök Hücre, Kan ve Organ Bağışı’nın önemine değinen videosu yayınlandı.

Muhtar Şakrak’tan Başkan Ergün’e Teşekkür

Akhisar Ulucami Muhtarı Nesime Şakrak, kök hücre, kan ve organ bağış çağrısı yaparak projeye verdiği destekten ötürü Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

“İnsanların yaşamına umut olun”

Önemli ve anlamlı bir sosyal sorumluluk projesinin hayata geçirildiğine dikkat çeken Genel Müdür Başaran, “Benim buraya asıl gelme nedenim MASKİ Genel Müdürü kimliğimden ayrı olarak bir anne olmam. Hem de lösemi teşhisi konmuş ve kök hücre nakli olmuş bir çocuğun annesiyim. 9 Ocak’ta kızıma lösemi teşhisi kondu. İlayda gerçekten çok güçlü bir genç kadın. Tüm gücü ve olgunluğuyla her şeyi birlikte, el ele atlattık. Aradan geçen zorlu bir süreç sonrasında, bir gün doktorumuza kontrole

gittiğimizde yüzünde tarif edemediğim bir mutluluk gördüm. Doktorumuz bize uygun kök hücre bulunduğunu söyledi. Yaşadığımız mutluluğu hiçbir şekilde tarif etmem mümkün değil. 18 Temmuz’da da kök hücre nakli yapıldı. Tedavi sürecimiz çok iyi bir şekilde devam ediyor. İnşallah yakın zamanda ailemizin yaşama tekrar bağlanmasını sağlayan ve adeta bize ışık olan donörümüz ile tanışma fırsatı bulacağız. Tarifi asla mümkün olmayan bir duygu bu. Donör olun ve insanların yaşamına umut olun. Bu konferansın gerçekleşmesinde emeği ve desteği olan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün olmak üzere Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ve destek veren herkese teşekkür ediyorum. Katılım sağlayan konuşmacılarımız ve Akhisar’dan ve merkez ilçelerimizden gelen mahalle muhtarlarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil