Ana Sayfa Kültür 2 Aralık 2019 3219 Görüntüleme

Manisa da El Emeği Ürünler Bu Pazarda

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Manisa Kent Konseyi tarafından yürütülen, üreten kadınların gıdadan, giyim ve hediyelik eşyaya kadar tüm ürünlerini sergileme fırsatı bulduğu Hanımeli Pazarı sergisi, Kültür Merkezi Meclis Fuaye Salonu’nda görücüye çıktı. Hanımeli Pazarı’nın 6 Aralık tarihine kadar açık olacağı belirtildi.

Kadınların kendi el emeğiyle ürettiği ürünleri satabilmeleri amacıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Manisa Kent Konseyi tarafından başlatılan Hanımeli Pazarı birbirinden güzel ve farklı ürünlerle kapılarını açtı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi Meclis Fuaye Salonunda yer alan Hanımeli Pazarı’nda kadınların el emeklerini satarak ev ekonomilerine destek olmalarını sağlıyor

Sergide ürünleri satın alabilme imkanı olan pazarda yer alan ürünler, tamamen kadınlar tarafından üretiliyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Çalışma Grubu’nda yer alan kadınlar, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e kendilerine verdikleri destekten dolayı teşekkür ettiler. Hanımeli Pazarı 6 Aralık tarihine kadar Manisalılara açık olacak.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil