Ana Sayfa Engelli Haberi 2 Aralık 2019

Milli Okçularımızdan Minik Kalplere” kampanyasındaki kitaplar sahiplerine ulaştı

http://www.tbesf.org.tr – Haberler – ”Milli Okçularımızdan Minik Kalplere” kampanyasındaki kitaplar sahiplerine ulaştı ”Milli Okçularımızdan Minik Kalplere” isimli kitap dağıtma kampanyası için toplanan ilk kitaplar sahiplerine ulaştı. 

Hayatta başarılı olabilmenin en önemli yolu okumak olduğunu bilen, kişisel gelişimlerini ve karar verme becerilerini güçlendirmek amacıyla kitap okuma faaliyeti başlatan Okçuluk Milli Takımımız, bu etkinlik çerçevesinde özellikle ortaokul çağındaki öğrencilere kitap dağıtma kampanyası başlattı.  Okçuluk Milli Takımımız, ”Milli Okçularımızdan Minik Kalplere” adı taşıyan kitap toplama kampanyasındaki ilk kitap dağıtımını Erzurum’un Horasan ilçesine bağlı Kırklar Köyü’ndeki Kırklar Ortaokulu’na gerçekleştirdi. 

Öğrencilere çeşitli kırtasiye malzemelerinin de bağışta bulunulduğu kampanya için Okçuluk Milli Takım Antrenörü Özcan Ediz, ”Gerçekleştirdiğimiz bu kampanyada bizlere desteklerini esirgemeyen başta Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Başkanı Arif Ümit Uztürk, TBESF İdari Asbaşkanı İrfan Çelik olmak üzere antrenörlerimiz Hasan Basri Hancı, Ebru Esen ve milli sporcularımıza aynı zamanda bu kampanyayı düzenlememize olanak sağlayan Kırklar Ortaokulu Müdürü Cengiz Durmaz ile İngilizce Öğretmeni Betül Büşra Hancı’ya teşekkür ederim. Bu kampanyanın farkındalık yaratarak örnek olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı. 

Kitapların birkaçının okul kütüphanesinde de yer bulduğunu belirten Kırklar Ortaokulu Müdürü Cengiz Durmaz ise “Çocuklarımız için bugün çok güzel bir gün oldu. Öğrencilerimiz için böyle bir anlamlı kampanya yürüten Paralimpik Okçuluk Milli Takımı’na ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Kitaplar, hem öğrencilerimiz için hem de yeni binasına taşınan okulumuzun kütüphanesi için oldukça yararlı olacaktır.” dedi.

Kampanyada öğrencilere 100’e yakın kitap ve çeşitli kırtasiye malzemeleri hediye edildi. 

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil