Ana Sayfa Türkiye 3 Aralık 2019 123 Görüntüleme

ÖZKAN’DAN “DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ” MESAJI

“MADENCİLERE VEFA BORCUMUZ VAR”

AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan, maden ocaklarında ülke kalkınmasına katkı sunan madencilere, tüm toplumun vefa borcu bulunduğunu belirtti.

Özkan, “4 Aralık Dünya Madenciler Günü” dolayısıyla yayımladığı mesajında, madenciliğin, dünyanın en zor ve meşakkatli mesleklerinden biri olduğunu ifade etti.

Enerjiye ihtiyacın ve enerji kaynaklarına erişimin her geçen gün biraz daha zorlaştığı dünyada, doğal kaynakların öneminin arttığını vurgulayan Özkan, “Madenlerimizde vurulan her kazma, çıkarılan her bir kaynak ve madencilerimizin alnından dökülen her bir damla ter, ülkemizi daha da ileri taşıyor. Madencilerimiz, ülkemizin kalkınması için zor koşullarda fedakarca çalışmaktadır. Yer altı kaynaklarını her türlü tehlike ve zorluk altında, doğayla mücadele ederek üreten madencilere, toplumun vefa borcu bulunmaktadır” dedi.

Hükümet olarak, maden sektörünün sorunlarının çözümü için uzun vadeli politikalar oluşturduklarını ve oluşturmaya da devam ettiklerini kaydeden Özkan, mesajında, “Ülkemizin kalkınmasında çok büyük öneme sahip olan sektöre hizmet ederek, dünyanın en zor mesleğini yerine getirmeye çalışan tüm madencilerimizin ‘4 Aralık Dünya Madenciler Günü’nü kutluyor, bu uğurda yaşamını yitiren Somalı şehitlerimizi de hatırlayarak tüm maden şehitlerimizi rahmetle anıyor, tüm maden emekçilerine aileleri ile birlikte sağlıklı, mutlu bir yaşam diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil