Ana Sayfa Türkiye 3 Aralık 2019

Türk Dünyası Belediyeleri İstanbul’da Toplandı

Türk Dünyası Belediyeler Birliği Kırgızistan Üye Belediyeler Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programı, İstanbul’da gerçekleştirildi. Programa Manisa Büyükşehir Belediyesini temsilen katılan Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nursel Ustamehmetoğlu, kardeş şehir Oş Belediye Başkan Yardımcısı Asylbek Topchubaev ile bir araya geldi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) tarafından, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Beykoz, Fatih, Gebze, Sancaktepe ve Ümraniye Belediyeleri, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ve İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) işbirliğinde düzenlenen, “TDBB Kırgızistan Üye Belediyeler Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programı”, 24-30 Kasım 2019 tarihlerinde Sakarya ve İstanbul’da gerçekleştirilen sunum ve saha gezileri ile gerçekleştirildi. Programa, Kırgızistan Cumhurbaşkanlığı İdaresi Temsilcisi Mirbek Kozhoev, Hükümet İdaresi Temsilcisi Kamchybek Kuskakov, Yerel Yönetimler ve Etnik İlişkiler Devlet Ajansı Temsilcisi Murzaibragim Zheenbekov, Oş Belediyesi Başkan Yardımcısı Asylbek Topchubaev, Jalal-Abad Belediye Başkanı Murataly Tagaev, Kara-Köl Belediye Başkanı İliaz Erkeev, Narın Belediye Başkanı Nurbek Moldokadyrov, Karakol Belediye Başkanı Adyl Kanımetov, Çolpon-Ata Belediye Başkanı Talantbek Sarbagyshev, Kara-Suu Belediye Başkanı Kutugali Kozubaev, Özgön Belediye Başkanı Mukhtarzhan Khalmatov, Tokmok Belediye Başkanı Daniiar Amangeldıev, Orlovka Belediye Başkanı Baktybek Chancharov ve İsfana Belediye Başkanı Abdivali Khamraev katıldı.

Kardeş Şehir Oş ile Bir Araya Gelindi

Program sonrasında Manisa’nın kardeş şehri olan Kırgızistan’ın Oş Belediyesi Başkan Yardımcısı Asylbek Topchubaev ile bir araya gelen Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nursel Ustamehmetoğlu, kardeş şehir Oş’a Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün selamlarını iletti. Karşılıklı hediyeleşmenin de gerçekleştiği buluşmada Oş Belediye Başkan Yardımcısı Topchubaev, Manisa’ya sevgilerini iletti.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil