Ana Sayfa Engelli Haberi 4 Aralık 2019 3136 Görüntüleme

MANİSA İŞKUR 3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ HAFTAS

3 Aralık Dünya Engelliler gününde Manisa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüzce İl Müdürümüz Eşref Aslan önderliğinde İlimizde çeşitli etkinlikler düzenlenmiştir. Engelli vatandaşlarımıza yönelik il bazında farkındalık arttırmaya yönelik faaliyetler yapılmıştır. Bu kapsamda Engelli İş Koçları ile birlikte en fazla engelli istihdam eden Standart Profil, İnci Holding, Vestel adlı işyerleri ziyaret edilmiş olup engelli vatandaşlarımıza hediyeler dağıtılmıştır. Teleset adlı firmaya ‘ZEKİ’ Projesi kapsamında kontenjan fazlası engelli istihdamı gerçekleştirdiği için teşekkür ziyareti yapılmıştır.

Engellilerin istihdamı amacıyla yapılan ‘ZEKİ’ projesi kapsamında Klimasan adlı firma ile sözleşme imzalama töreni gerçekleştirilmiştir. Manisa Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezine ziyaret gerçekleştirilerek buradaki engelli öğrencilerimize çiçek verilme etkinliği ve pasta ikramı yapılmıştır. Engelli öğrencilerimizin hazırlamış olduğu gösteriler izlenmiştir. Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız ve dernek üyeleri ile görüşmeler yapılarak açılacak olan engelli vatandaşlarımıza yönelik kursların planlanması yapılmıştır.

Tüm bu Görüşmelerde engelli vatandaşlarımızın istihdamının arttırılmasına yönelik mevcut İŞKUR programları ve işveren teşvikleriyle ilgili açıklamalarda bulunularak kurum hizmetlerinin tanıtımı yapılmıştır.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil