Ana Sayfa Türkiye 5 Aralık 2019 3125 Görüntüleme

İslam Kalkınma Bankası Başkanı’ndan ULUTEK’e işbirliği ziyareti

İslam Kalkınma Bankası (İKB) Başkanı Dr. Bandar M. H. Hajjar, Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Teknoloji Geliştirme Bölgesi ULUTEK Teknopark’ı ziyaret etti. Teknopark’ta yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler alan Hajjar, Türk bilim adamları ve girişimcilerin proje üretmelerinin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

İKB Koordinatörlüğünde yürütülen Riverse Linkage Projesi kapsamında ULUTEK tarafından Türkiye’deki teknopark ve kuluçka merkezleri hakkında Sudan’dan gelen teknik personele eğitimler veriliyor. İKB Başkanı Dr. Bandar M. H. Hajjar, verilen eğitimleri yerinde incelemek ve bilgi almak amacıyla ULUTEK Teknopark’ı ziyaret etti. Başkan Hajjar, ziyarette BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cüneyt Şener, ULUTEK Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Karagöz, teknopark bünyesinde faaliyet gösteren firmaların temsilcileri, Sudan Africa City of Technology personeli, işadamları ve akademisyenlerle bir araya geldi.

İKB BAŞKANI’NDAN PROJEYE TAM NOT

Gerçekleştirilen toplantıda konuşan Dr. Bandar M. H. Hajjar, destek verdikleri Riverse Linkage Projesi’nin şimdiye kadar elde ettikleri veriler kapsamında olumlu bir şekilde ilerlediğini ve bu ilerlemenin kendilerini memnun ettiğini aktardı. Türkiye ve Türk üniversitelerle işbirliği yapmaya devam edeceklerini kaydeden Hajjar, bilim adamları ve girişimcilerin proje tabanlı çalışmalar üretmelerinin kendilerini memnun ettiğini dile getirdi.

İŞ DÜNYASININ İHTİYAÇ DUYACAĞI BİR TEKNOLOJİ ORTAMI HAZIRLAYACAĞIZ

BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz ise ULUTEK Teknopark ve Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin bilimsel proje üretimi ve akademik altyapının geliştirilmesi noktasında çalışmaya devam ettiklerini söyledi. Rektör Kılavuz; “ULUTEK, Türkiye’nin önde gelen teknoparkları arasındaki yerini aldı. Bu bölgemizde kapasite artışı ve daha nitelikli hizmet verilmesi için kurum ortaklarıyla görüş alışverişlerimizi sürdürüyoruz. Teknoloji Transfer Ofisimizi de aynı doğrultuda kaliteli hizmet vermesi için desteklemeye devam ediyoruz. Bursa sanayisi ve iş dünyasının ihtiyaç duyacağı bir teknoloji üretim ortamı hazırlamak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi.

ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİNE DESTEK DEVAM EDECEK

BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cüneyt Şener de İKB Başkanı Hajjar’ı Bursa’da ağırlamaktan dolayı büyük bir memnuniyet duyduklarını vurguladı. İş dünyası temsilcileri olarak Bursa’nın ekonomik anlamda daha da büyümesi ve kalkınması için çok sayıda proje ürettiklerini ve bunların birçoğunu hayata geçirdiklerini belirten Cüneyt Şener, üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi noktasında da BTSO olarak destek vermeye devam edeceklerinin altını çizdi.

İKB Başkanı ‘ı Dr. Bandar M. H. Hajjar, programın son kısmında iş dünyası temsilcileri ile birebir görüşmeler gerçekleştirdi.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil