Ana Sayfa Türkiye 5 Aralık 2019 3167 Görüntüleme

Kayseri’de Sürdürülebilir Turizm Toplantısı Yapıldı

İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Şükrü Dursun’un başkanlığında yapılan toplantıya Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Erciyes AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahit Çıngı, Turizm İşletme Belgeli Otel, Belediye Belgeli Otel yöneticileri ve Seyahat Acenta sahipleri katıldı.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Dursun “Turizmin geçmişi, mevcut durumu ve geleceğine ilişkin değerlendirmeler yapmalıyız. Ekonomik açıdan turizm bölgelere büyük katkılar sağladığından Kültürel ve Turizm değerlerimizin daha ileri seviyelere taşınması için yeni projeler üretmeliyiz. Turizmin alanı çok genişlemiştir. Önceleri sadece tatil ve kültür turizminden söz edilirken, şimdilerde kış turizmi, balon turizmi, spor turizmi gibi turizmler de yaygınlaşmaya başlamıştır.

Bir kenti sadece turizm ile ileriye taşıyamayız. Bu turizmi taşıyacak sivil toplum kuruluşlarının da desteğiyle bir kültür oluşturmalıyız. Bu kültürü besleyecek sanat faaliyetleri planlanmalı ve en önemlisi de bunların farkında olan tarih bilince vermeliyiz. Şehrimizin kültürel değerleri oldukça fazladır. Şehrimizin turizmini ve kültürel değerlerini tanıtmak için hepimiz çok çalışmalıyız.” Dedi.

Şehrimizin turizmcilerinin görüş ve önerilerinin dile getirildiği toplantıda, birlikte hareket edilerek Kayseri Turizmini daha geniş kitlelere tanıtma konusunda görüş birliğine varıldı.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil