Ana Sayfa Türkiye 9 Aralık 2019

MİLLETVEKİLİ KARA TARIMSAL DANIŞMANLIĞI GÜNDEMİNE ALDI

Milliyetçi Hareket Partisi Konya Milletvekili Esin Kara kırsal alanda da yaptığı çalışmalarla ön plana çıkıyor. Son olarak çiftçilerin yaşam standardının yükseltilmesine yönelik olarak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye soru önergesinde bulunan Kara, önergede tarımsal danışmanlığı gündeme getirdi.

MHP Konya Milletvekili Esin Kara çiftçilere yönelik problem çözme bilgi ve becerisi kazandırılması ve kırsal alanda yaşam standardının yükselmesini sağlamak amacıyla eğitim, yayım ve danışmanlık hizmeti yürütmek üzere kendi nam ve hesabına çalışan Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından sertifikalandırılmış kişiler olan tarımsal danışmanlar hakkında Bakan Pakdemirli’ye soru önergesinde bulundu.

Kara önergede Konya’yı da etkileyen bazı hususların üzerinde durdu. Kara 2020 yılı için illere verilen Tarımsal Danışmanlık kontenjan listesi açıklanmış ve Konya’ya 35 adet Tarımsal Danışman kontenjanı verilmiştir diyerek şöyle konuştu; “İllere yönelik oluşturulan kontenjanların belirlenmesinde kullanılan temel unsur nedir? Tarım potansiyeli ve nüfus bakımından Konya’dan daha küçük olan illerde kontenjan sayısının daha yüksek tutulmasının nedeni nedir? Konya için ayrılan bu kontenjanın yetersiz kalması halinde yıl içerisinde kontenjan artışına gidilmesi söz konusu olabilir mi?”

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil