Ana Sayfa Türkiye 12 Aralık 2019 3184 Görüntüleme

Vali Deniz, Güzel Sanatlar Lisesini Ziyaret Etti

MANEP 2023 Projeleri arasında yer alan ‘Manisa Sanat’ kapsamında Güzel Sanatlar Lisesi ve öğrencileri ile bir araya gelen Vali Ahmet Deniz, öğrencilere kitap hediye ederek, onlarla birlikte kitap okudu.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Dikici’nin eşlik ettiği ziyarette, okulu gezen ve idarecilerden bilgiler alan Vali Deniz, önce öğretmenler odasında okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi.

‘MANEP 2023 Kapsamında Bilim, Sanat ve Spor Alanlarında Projelerimiz Var’

Manisa’da eğitim alanında ki başarıyı daha yukarılara taşımak için çalıştıklarını söyleyen Vali Deniz “MANEP 2023 bu çalışmaların temelini oluşturuyor. MANEP 2023 projeleri ile çocuklarımızı akademik başarı yanında spor ve güzel sanatlara da yönlendirmeyi hedefliyoruz. ‘Manisa Sanat’ projemizde gençlerimize sanatı anlatmak ve onları sanatsal faaliyetlere yönlendirmek için hazırlandı. Bunun yanı sıra mesleki ve teknik liselerin daha çok önem kazanmasını ve bu liselerden yetişecek daha fazla nitelikli işgücünün ekonomiye kazandırılmasını istiyoruz. Manisa da bilim, sanat ve spor alanında uluslararası platformlarda göğsümüzü kabartacak başarılara imza atabilecek çocuklarımız var” dedi.

‘Okumak, Bilgili ve Donanımlı Olmak Önemli’

Öğretmenlerin görüş ve önerilerini de dinleyen Vali Deniz ve beraberindeki heyet daha sonra Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin bulunduğu sınıfları ziyaret ederek öğrencilere kitap hediye etti ve onlarla birlikte kitap okudu.

Burada öğrencilerle sohbet ederek onlara tavsiyelerde bulunan Vali Deniz, paylaşımcı, merhametli ve iyi insan olmanın her şeyden önce geldiğini vurguladı. Okumanın, bilgili ve donanımlı olmanın önemine de vurgu yapan Vali Deniz “Farklılıklarımızı zenginlik olarak göreceğiz. Ülkemizin birliği, beraberliği ve bölünmez bütünlüğü bizim sınırımız. Onun dışında herkes farklı düşünebilir, farklı inançlara sahip olabilir, farklı etnik yapıda olabilir. Kimseyi ötekileştirmeden beraberce yaşamalıyız” dedi.

Okul ziyaretinde Güzel Sanat Lisesi öğrencilerinden oluşan koro tarafından verilen mini konser büyük beğeni toplarken Vali Deniz, öğrencileri tebrik etti.

Etiketler:

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil