Ana Sayfa Türkiye 13 Aralık 2019 3255 Görüntüleme

TÜRK ANNELER DERNEĞİ YENİ YERİNDE HİZMET VERECEK

İzmir’in Aliağa ilçesine 1995 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Türk Anneler Derneği Aliağa Şubesi yeni binasına kavuştu. Aliağa Belediyesi tarafından tahsis edilen bina düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Siteler Mahallesi TOKİ Evlerinde bulunan dernek binası açılışına Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serdar Berk, Aliağa Ticaret Odası Meclis Başkanı Adnan Saka, Aliağa Halk Eğitim Müdürü Ebru Yılmaz, siyasi partilerin temsilcileri, Aliağaspor FK Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Önal ve davetliler katıldı.

ALİAĞA ŞUBE BAŞKANI DİDEM ÖRNEK DEMİRCAN: “TOPLUMUN HER KESİMİNE ULAŞMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Protokol tarafından yapılan kurdele kesiminin ardından konuşan Türk Anneler Derneği Aliağa Şube Başkanı Didem Örnek Demircan, 1995 yılından bu yana Aliağa’da ihtiyaç sahiplerine destek olmak amacıyla faaliyet yürüttüklerini ifade etti. Geçtiğimiz yıl yapılan genel kurulda yönetim olarak göreve geldikten sonra çalışmalarına hız verdiklerini belirten Örnek Demircan, “Burslu öğrenci sayımızı 4 öğrenciden 14 öğrenciye çıkarttık. Öte yandan yol parası ve gıda yardımı gibi bağışlarımız var. 3 tane çölyak hastası çocuğumuza her ay düzenli olarak gıda desteği veriyoruz. Bayramlarda kıyafet yardımı yine öğrencilere kırtasiye yardımı yapıyoruz. Fiziki olarak bir mekan eksiğimiz vardı. Başkan Serkan Acar bize bu yeni yerimizi vererek gelecekte yapacağımız projelerimizin önünü açtı. Bizim yeni yerimizdeki öncelikli hedefimiz anne ve çocuklarımıza çeşitli eğitimler vermek. Annelerimizi bilinçlendirerek daha sağlıklı bir toplumun temelini atmak” diye ifade etti.

ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI SERKAN ACAR: “ÜNİVERSİTELİ KIZ ÇOCUKLARINA ÖNCELİK VERİLMELİ”

Türk Anneler Derneği Aliağa Şubesi yönetimi ve üyelerinin büyük fedakarlıklarla bu derneği ayakta tutmaya çalıştıklarını belirten Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, “Temel amaçları topluma fayda sağlayabilmek. Bu özveriyi gösteren derneğimize hepimizin destek olması lazım. Fakat benim kanaatimce üniversitede okuyan kız çocuklarımıza öncelik verilmesi gerekiyor. Herkese fayda sağlanması gerekiyor ama öncelikle üniversitede okuyan kız çocuklarımıza destek vermenizi arzu ediyoruz” dedi.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil