Ana Sayfa Haberler 17 Aralık 2019

Buca Belediyesi kırsaldaki can dostlarına kucak açtı

Soğuk havada can dostlarına mama desteği

Buca Belediyesi can dostlarımız sokak hayvanlarına soğuk havanın sert yüzünü gösterdiği bugünlerde kucak açtı. Veterinerlik Hizmetleri Müdürlüğü kent merkezindeki çalışmalarının ardından kırsaldaki hayvanlar için çalışma başlatarak mama ve bakım desteği sağladı.

Kent sınırları içerisinde yaşayan sokak hayvanlarının tedavi ve kısırlaştırma işlemlerinin yanı sıra yemek ve kalacak yer ihtiyacını karşılamak için çalışmalarını sürdüren Buca Belediyesi, kış aylarının soğuk günlerinde de can dostları unutmadı.

Yaptıkları denetimlerde sokak hayvanlarının yoğun olarak bulunduğu alanları belirleyen Buca Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, kent merkezindeki çalışmalarının yanı sıra kırsaldaki sokak hayvanları için de harekete geçti.

Kırsal alanda yaşayan hayvanlar için ekipler, huzurevi, fabrikalar, BEGOS gibi yerlerden aldığı yemek artıklarını, ilçenin ormanlık alanları ve Olduruk mevkiinde belirledikleri can dostlara ulaştırdı.

Soğuk kış günlerinde yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına mama desteğini veren ekipler, yaralı, hastalıklı olan hayvanları tespit ederek tedavi için Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ne götürdü.

Yorumlar

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir

Eyüpsultan Belediyesi ihtiyaç sahiplerinin veresiye borçlarını sildi

Eyüpsultan Belediyesi ihtiyaç sahiplerinin veresiye borçlarını sildi

Hazır Site by Uzman Tescil