Ana Sayfa Türkiye 20 Aralık 2019

Kaybolmaya Yüz Tutmuş Meslekler Canlanacak

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Kent Ekonomisi ve Sivil Toplum Kuruluşları ile Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu, Demirci’de kaybolmaya yüz tutmuş meslek ve zanaatkarları ziyaret etti. Ziyaretlerle, bu meslekleri gün yüzüne çıkarma ve desteklenmesinin amaçlandığı belirtildi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kent Ekonomisi ve Sivil Toplum Kuruluşları Komisyonu ve Gençlik ve Spor Komisyonu’ndan oluşan Kent Ekonomisi ve Sivil Toplum Kuruluşları ile Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu, Demirci ilçesine ziyarette bulundu. Komisyon, kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerden olan kalaycılık, kündekari, cami mihrap ve kapıları, tahta oyma sanatı, körüklü çizme, nalbant ve kalaycılık ile uğraşan esnafı ziyaret etti.

Başkan Selami Selçuk’a Ziyaret

Komisyon İlk olarak Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk’u makamında ziyaret etti. Belediye Başkanı Selçuk, değerlerimize sahip çıkmamız gerektiğini belirterek komisyon üyelerine teşekkür etti. Komisyon buradan kaybolmaya yüz tutmuş meslek erbaplarını ziyaret etti ve onlarla istişarelerde bulundu. Toplanan komisyonda, kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerle uğraşan kişilerin desteklenmesi, bu mesleklerin tanıtılması ve gün yüzüne çıkarılmasının amaçlandığı belirtildi. Komisyon bu meslek erbaplarını tek tek dolaşarak onlarla sohbet etti ve yaptıkları işleri bir kez daha onlardan izleyip dinledi.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil