Ana Sayfa Spor 20 Aralık 2019

SANAYİNİN ÇIRAKLARI GELECEĞİN YILDIZLARI PROJESİ İZMİR ETABI BÜYÜK ÇOŞKUYLA SONA ERDİ.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdürlüğünce düzenlenen “Sanayinin Çırakları Geleceğin Yıldızları” projesinin İzmir etabı futbol turnuvası final maçı ödül töreni ile son buldu. Projenin izmir etabı final maçları Atatürk Spor Kompleksi yan sahalarda yapılan maçların ardından sona erdi.

18 Kasım 2019 tarihinde Faal Futbol Hakemleri Derneğinde açılışı yapılan proje 1 -18 Aralık 2019 tarihleri arasında yapılan turnuvanın Final maçlarını projeye katılan tüm sporcular, okul yetkilileri, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müdür Yardımcısı Mehmet Akif OKUR, Çiğli Kaymakamı Kaya ÇITAK, Gençlik ve Spor Bakanlığı Daire Başkanı Bilal BAŞAR ve İlçe Müdürlerinin katılımlarıyla büyük bir heyecanla izlendi.

Projenin İzmir etabına 13 ilçeden 24 takım ve 216 çırağın katıldığı 23 maçın oynandığı turnuvada Çiğli Organize ve Çiğli Ata Gençlik takımlarının karşılaştığı final maçında Çiğli Ata Gençlik 4-0 yenerek şampiyonluğu kazandı.

Final maçlarının ardından düzenlenen ödül ve kapanış töreni 300 den fazla katılımcının iştirakiyle çoşkulu bir şekilde sona erdi.

Düzenlenen kapanış töreninde saygı duruşu ve okunan istiklal marşının ardından; Çiğli Meskeli Eğitim Merkezi Müdürü Oktay ÜŞÜMEZ’in konuşmalarıyla devam etTİ.

“HİÇ KİMSE ÇIRAKLIĞINI YAPMADIĞI İŞİN USTASI OLAMAZ”

diyerek konuşmasına başlayan ÜŞÜMEZ Türkiye ekonomisinde sanayide çalışan çocuklarımınız ne kadar önemli olduğunu, bu süreçte eğitimlerine de devam ederek okul bitiminde birer usta olarak mezun olduklarını vurgulamıştır. Konuşmasında duygulu anlar yaşayan Oktay ÜŞÜMEZ projeye katılan tüm öğrenciler adına böyle bir fırsat verildiği için Gençlik ve Spor Bakanlığına ve İl Müdürlüğümüze teşekkürlerini iletti.

Çiğli Kaymakamı Sayın Kaya ÇITAK saniyede çalışan gençlerimizin okul ve sanayi hayatlarının dışında böyle bir etkinliğine katılım sağladıkları için teşekkür etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Müdür Yardımcısı Mehmet Akif OKUR konuşmalarında projenin detayları hakkında bilgi verdi, Türkiye sanayisinin büyük bir bölümünü oluşturan çıraklarımızın böyle bir projeye katkı sağlayan, 3.lük,-4.lük maçlarının ardından şampiyonluk maçlarını sahada izleyen OKUR sportmenlik ve centilmenliğin aynı zamanda , dostluğun ve kardeşliğin bir arada olduğu turnuvadan memnuniyetini dile getirdi projeyi sahiplenen çıraklarımıza, okul yetkililerimize ve İl Müdürlüğümüze teşekkürlerini iletti.

Konuşmaların ardından; İl Müdürlüğümüz adına katılım sağlayan ve katkı veren Sportif Değerlendirme ve Takip Birimi Şube Müdürü Sayın Emre ŞAHİN; Gençlik ve Spor Bakanlığı Müdür Yardımcısı Sayın Mehmet Akif OKUR ve Daire Başkanı Sayın Bilal BAŞAR’a plaketlerini takdim etti.

Turnuva boyunca tüm maçlar keyifle ve büyük bir dikkatle izlenip Turnuvanın Enleri ödülü sahiplerine turnuva sonunda yapılan ödül törenimizde takdim edildi.

Turnuva boyunca kaleden kaleye attığı gol ile Bayındır Baymem takımından Emircan FIÇI, EN GÜZEL GOL ödülünü ;Çiğli Milli Eğitim Müdürü Mesut UĞURLU ‘nun elinden aldı.

Maç esnasında tokası düşen kadın hakemin tokasını yerden alarak teslim eden menemen takımından Adem DAĞDEVİREN EN CENTİLMEN ÇIRAK, ödülünü ; Çiğli Kaymakamı Sayın Nedim KÖKSAL elinden aldı.

Tüm maçlar dikkatlice izlenmiş en güzel kurtarışı yaparak kirazın yıldızları takımından İsa Emir PINAR EN İYİ KALECİ, ödülünü ;Kiraz Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Sayın Ahmet Orhan ERÇELİK’in elinden teslim aldı.

Turnuvada 18 gol atan Çiğli Ata Gençlik takımından Kadir

ÖZBİÇER GOL KRALI, Ödülünü ;Çiğli Mesleki Eğitim Müdürü Sayın Mehmet

ERDAL ‘ın elinden aldı.

Son olarak turnuva boyunca birlik ve beraberliğiyle örnek olan Karabağlar Mesleki Eğitim Merkezi takımı adına Gürkan YILDIZ Fair Play, ödülünü ise Kiraz Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet ERDAL’ın elinden aldı.

Çiğli Anemon Otelinde 300 kişinin katılımıyla gerçekleşen ödül töreninde son olarak dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları takdim edildi.

4. lük Bayındır Baymem takımı- kupa ve madalya takdimi Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğünden Şube Müdürü sayın Emre ŞAHİN

3. lük Kiraz- Kirazın Yıldızları takımı- kupa ve madalya takdimi Gençlik ve Spor Bakanlığı Daire Başkanı Sayın Bilal BAŞAR

2. lik Çiğli Organize Takımı- kupa ve madalya takdimi Çiğli Kaymakamı Sayın Kaya ÇITAK

Yaptığı tüm maçları kazanarak turnuvanın şampiyonu olan takım Çiğli Ata Gençlik- kupa ve madalyası ise Gençlik Ve Spor Bakanlığı Müdür Yardımcısı Sayın Mehmet Akif OKUR tarafından takdim edildi.

İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak Projenin başarılı bir şekilde gerçekleşmesinde emeği geçen ve katılım sağlayan Kurum ve Kuruluşlara ve ayrıca Geleceğin ıldızlarına teşekkür ederiz.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil