Ana Sayfa Türkiye 20 Aralık 2019

SÜLOĞLU’NUN 2. PROJESİNE 383.000 EURO’LUK HİBE!

Edirne’nin Süloğlu Belediyesi ile Bulgaristan Burgaz İlinin Sungurlar ilçesi ile hazırlanan AB projesinin toplantısı Sungurlar Belediyesinde gerçekleşti.

“Avrupa Birliği Başkanlığının Ulusal Otorite görevini yürüttüğü Interreg-IPA Bulgaristan – Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı 2014-2020 dönemi ikinci teklif çağrısı kapsamında CB005.2.12.116 numaralı “Doğayı Birlikte Korumak” isimli AB projesi toplantısı Sungurlar Belediyesinde gerçekleşti. Toplantıya Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, Sungurlar Belediye Başkanı Georgi Kenov ile beraberindeki proje yöneticileri katıldı. Projenin detaylı bir şekilde konuşulduğu ve projenin uygulanmaya başlandığı toplantıda iki belediye başkanı arasında dostluk kuruldu.

“Belediye’mizin Projesine Avrupa Birliğinden 383.552,20 EURO’luk Hibe”

Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran’ın toplantıda yaptığı konuşmada; “Bulgaristan – Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği programı kapsamında 383.552,20 Euro’luk hibe projemizi imzalamıştık. Bu hibenin 188.551,50 Euro’luk kısmı belediyemize geri kalan 195.000,70 Euro’luk kısmı da projenin lider ortağı Sungurlar Belediyesine ait olup hibe tutarı alınacak araçlar ve ekipmanlar için kullanılacak. Her iki ülke için ve ilçelerimiz için de faydalı olacağına inanıyorum.

Ayrıca son yerel seçimlerde başarı sağlayarak Sungurlar Belediye Başkanı seçilen Georgi Kenov’u ve ekibini tebrik ediyorum. Hep birlikte başarılı olacak bir projenin başlangıcını gerçekleştirdik. Avrupa Birliği projesiyle ilçelerimize yaptığımız yatırımlar gibi iki ülkenin dostluğuna ve kardeşliğine de büyük yatırımlar yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Bu kapsamda bizleri en iyi şekilde ağırladıkları için başta Başkan Kenov’a ve ekibine, Avrupa Birliği Başkanlığımıza, AB büroda görev yapan ve bizlere yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantı sonrası iki Belediye Başkanı da birbirlerine hediyeler sunarak hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil