Ana Sayfa Türkiye 27 Aralık 2019

Yurt Dışı Eğitimine Engel Yok

Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi Erasmus Program Koordinatörlüğü ile Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü iş birliğinde engelli öğrencilere yönelik Erasmus+ öğrenim ve staj hareketliliği hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Akdeniz Üniversitesi’nde ilk kez gerçekleştirilen toplantıda, Uluslararası İlişkiler Ofisi Erasmus Programı koordinatörü Öğretmen H. Nuran Caner ve Erasmus ofis çalışanları tarafından öğrencilere, Erasmus Programı, başvuru şekilleri ve koşulları, başvurulabilecek ülkeler, Erasmus hakkında izlenmesi gereken yol ve yöntemler detaylı bir şekilde aktarıldı.

Engelli öğrencilerin de değişim programlarından daha fazla yararlanmalarını istediğini belirten Dr. Öğr.Üyesi Emel Sardohan Yıldırım, “Öğrencilerimizin üniversitemizde öğrenim gördükleri sürede onların sosyal, kültürel ve akademik açıdan nitelikli bir öğrenim hayatı geçirmeleri ve öğrenimlerini bitirdikten sonra çalışma hayatında fark yaratan bireyler olmaları için Erasmus programının çok yararlı olacağını düşünüyorum. Bilgi ve teknoloji çağında yenilikçi ve fark yaratan adımlar atabilecek çalışanların desteklenmesi üniversitemizin öncelikleri arasındadır.” ifadelerini kullandı.

Toplantıya yoğun ilgi gösteren öğrenciler memnuniyetlerini dile getirerek, kendilerine sunulan böyle bir imkanı değerlendireceklerini söyledi.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil