Ana Sayfa Türkiye 29 Aralık 2019

AK Parti Döğer, Erkmen ve Işıklar’da kongreye gitti

“İnandığın yolda yürü” sloganı ile 7. Olağan Kongre sürecine giren AK Parti’de ülke genelindeki ilk kongre İhsaniye ilçesine bağlı Döğer Beldesinde yapıldı. Merkeze bağlı Erkmen beldesinde ise nüfusu 5 bini geçtiği için ilk kez kongreye gidildi. Yine merkeze bağlı Işıklar beldesinde de hafta sonu kongre yapıldı. Erkmen ve Işıklar’da mevcut başkanlar göreve devam ederken, Döğer beldesinde de belde başkanlığına Seydi Ahmet Şık seçildi.

AK Parti İhsaniye ilçesine bağlı Döğer ile Merkeze bağlı Erkmen ve Işıklar belde teşkilatlarının olağan kongreleri gerçekleşti. Kongrelere katılım yoğun oldu. İl Başkanı Hüseyin Sezen ile birlikte, İl Koordinatörü Kurtcan Çelebi, Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclis üyeleri, ana kademe, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, İhsaniye İlçe Başkanı Halim Sağ ve Merkez ilçe başkanı Bülent Eser katıldı.

Kongrelere yoğun ilgi

İlk kongre İhsaniye ilçesine bağlı Döğer beldesinde yapıldı. Kervansaray’ındaki kongreye halk da partililer de yoğun ilgi gösterdi. Büyük bir dayanışma örneğinin sergilendiği kongrede ilk hedef 2023 olarak belirlendi.

“Sizin derdinizle dertlenmek AK Parti’ye nasip oldu”

Kongrede bir konuşma yapan Sezen, kongrelerin yenilenme, enerjimizi tazeleme ve yeniden yollara düşme süreci olduğunu söyledi. AK Partili olmanın ülkenin ve milletin medeniyet davasının bayraktarlığına talip olmak olduğunu dile getiren Sezen, şöyle konuştu: “Döğerli hemşerilerimiz bizim için çok kıymetlidir. Bu yüzden Emre gölü tesislerini Döğerli kardeşlerimiz için yaptık. Sıcak asfaltı sizler için attık. Biz Döğer’de İmam Hatip Lisesini, Döğer Fatih İlkokulunu yarının Döğerli mühendislerini, mimarlarını, doktorlarını çıkarsın diye yaptık. Döğerli kardeşlerimiz hasta olursa kapı kapı araç arayıp ilçe hastanesine gitmesinler diye dört hekimlik aile sağlığı merkezini kurduk. Düğün salonu, esnaf dükkanları, mezbaha, halı saha, su depoları, vidanjör, itfaiye… Bunların hepsini Döğerli kardeşlerimiz için yaptık. İnşallah daha iyisini yapacağız. Bunlar 2002 yılından önce de ihtiyaçtı ama malum partilerin Döğer diye bir derdi yoktu. Döğerli kardeşimin derdiyle dertlenmek AK Parti’ye nasip oldu. Biz de AK Parti’yi Döğerli kardeşlerimizin destekleri ile bugünlere getirdik. İnşallah daha nice yıllara sizlerle birlikte ulaştıracağız” dedi.

“AK Parti Döğerli Boşnakoğlu Hacı Mehmet amcamızdır”

AK Parti’nin 14 Ağustos 2001 yılında kurulduğunu hatırlatan Sezen, “AK Parti 60 kurucu üye tarafından kurulmuş bir partidir. Ama AK Parti’nin asıl kurucusu da sahibi de Döğerli kardeşlerimizin bizatihi kendisidir. Döğerli kardeşlerim şunun altını çizmekte fayda görüyorum. Bilinmelidir ki AK Parti hicrettir, AK Parti Kocatepe’dir. AK Parti Döğerli Boşnakoğlu Hacı Mehmet amcamızdır. AK Parti, Kurtuluş savaşının kahramanlarından Ali İhsan Paşayı düşmanın elinden kurtaran Hacı Mahmut’tur. AK Parti Anadolu’daki tüm izlerimizdir. AK Parti atalarımızın varisidir. AK Parti Selçuklu’dur. AK Parti Osmanlı’dır. AK Parti, Türkiye’dir. Bize göre dava adamının görevi ancak son nefesini verince biter. Bizim lügatımızda hak davası için küsmek, kırılmak, darılmak asla yoktur, olmayacaktır. İl Başkanı, İl başkan yardımcıları, belediye başkanı, milletvekili, ilçe ve belde başkanı gibi unvanlı görevler, bu büyük yürüyüşte sadece birer hizmet vesilesidir, hizmet vasıtasıdır” dedi.

Yurdunuseven: Türkiye’deki ilk kongre Döğer’de yapıldı

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven de partisinin Türkiye’de ilk 7. Olağan kongresini Döğer beldesinde yapıldığını belirterek, AK Parti’nin 100 yıllık bir dava hareketi olduğunu vurguladı.

“Büyük badireler atlattık ama kayadan toz götürdü”

İl Koordinatörü Kurtcan Çelebi de AK Parti’nin kuruluşundan bugüne kadar çok büyük badireler atladığını ancak kayalarından toz götürdüğünü ifade etti. Konuşmaların ardından yapılan kongrede, AK Parti Döğer belde başkanlığına Seydi Ahmet Şık, seçildi.

Erkmen’de Erol Koç görevine devam edecek

Öte yandan Afyonkarahisar merkeze bağlı Erkmen beldesinde de 1. Olağan Kongre, İl Başkanı Hüseyin Sezen, beraberinde İl Koordinatörü Kurtcan Çelebi, milletvekili İbrahim Yurdunuseven, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser ve Erkmen Belediye Başkanı Memduh Kuş’un katılımı ile gerçekleştirildi. Burada bir konuşma yapan Sezen Çelebi, Yurdunuseven, Çoban ve Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptılar. Konuşmaların ardından Mevcut Belde Başkanı Erol Koç delegelerin oyları ile yeniden belde başkanı seçildi.

Işıklar’da Mustafa Tükkan ile yola devam

Erkmen 1. Olağan Kongresinin ardından yine merkeze bağlı Işıklar Beldesinde 7. Olağan Kongre yapıldı. İl Başkanı Hüseyin Sezen, İl Koordinatörü Kurtcan Çelebi, milletvekili İbrahim Yurdunuseven, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban ve Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser’in katılımı ve konuşmaları ile gerçekleştirilen kongrede mevcut Belde Başkanı Mustafa Türkkan yeniden başkan seçildi.

Etiketler:

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil