Ana Sayfa Haberler 2 Ocak 2020

ŞEHZADELERDEN SELİMŞAHLARA HALI SAHA

Şehzadeler Belediyesi’nin Selimşahlar Mahallesi’ne yapacağı halı sahanın protokolü imzalandı. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “İmzaladığımız protokolle Selimşahlar İlköğretim Okulumuzun bahçesine halı sahayı Şehzadeler Belediyesi olarak yapacağız. Ardından da işletmesini Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim edeceğiz. Böylelikle hem Selimşahlardaki vatandaşlarımızın spor yapabileceği bir tesisi mahallemize kazandırmış olacağız hem de okulumuza bir gelir sağlayacak bir işletmeyi kazandırmış olacağız.” dedi.

Şehzadeler Belediyesi, Selimşahlar Mahallesi’ne yapacağı halı saha için Şehzadeler Kaymakamlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzaladı. İmza töreni Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici’nin katılımıyla tarihi Kurşunlu Han’da gerçekleştirildi. Törende konuşan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, belediye olarak daha önce okullara sayısız destekte bulunduklarını hatırlatarak şöyle konuştu; “Okullarımızın fiziki yapılarının iyileştirilmesi, çevre düzenlemesi, eğitim kalitesinin artırılmasına yönelik çok ciddi bir bütçeyi okullarımız için kullandık. Bununla da yetinmedik. Okul bahçeleri spor bahçeleri olsun diye bütün okullarımıza spor ekipmanlarının montajını gerçekleştirdik. Okullarımıza yeni spor sahaları yaptık. Çok amaçlı salonlar yaparak Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Kaymakamlığımıza anahtarlarını teslim ettik. Şu anda da Selimşahlar Mahallemize bir halı saha yapıyoruz. Mahalle sakinlerimizin böyle bir talebi vardı ama belediye olarak bir halı saha yapabileceğimiz bir alan mevcut değildi. Okulumuzun bahçesi son derece büyük ve halı saha yapımı için müsait. İmzaladığımız protokolle Selimşahlar İlköğretim Okulumuzun bahçesine halı sahayı Şehzadeler Belediyesi olarak yapacağız. Ardından da işletmesini Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim edeceğiz. Sahadan elde edilecek gelir de okula, eğitime katkı olarak kalmış olacak. Böylelikle hem Selimşahlardaki vatandaşlarımızın spor yapabileceği bir tesisi mahallemize kazandırmış olacağız hem de okulumuza bir gelir sağlayacak bir işletmeyi kazandırmış olacağız. Ben Sayın Kaymakamımıza ve Sayın Milli Eğitim Müdürümüze katkıları için teşekkür ediyorum. Yasalar nispetinde eğitim desteklerimiz devam edecek.”

KAYMAKAM ÇAYKARA TEŞEKKÜR ETTİ

Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara da Şehzadeler Belediyesi’nin her zaman eğitime büyük destekler verdiğini ifade ederek “Belediyemize destekleri için teşekkür ediyorum. Eğitim için ellerinden geleni esirgemediler. Allah hizmetlerinde muvaffakiyetler nasip etsin.” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil