Ana Sayfa Türkiye 3 Ocak 2020

Pazar Günü Bölgemiz Yeni Bir Yağışlı Sistemin Etkisine Girecek!

Bölgemizin 05 Ocak 2020 Pazar gününden itibaren Güney Ege üzerinde oluşacak derin alçak basınç merkezi ile birlikte yeni bir yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin ediliyor. Pazar günü akşam saatlerinde bölge genelinde başlayacak yağışların, Pazartesi ve Salı günleri bölge genelinde etkili olacağı tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç kesimlerde ve Çanakkale çevrelerinde ise karla karışlık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

06 Ocak Pazartesi ve 07 Ocak Salı günü beklenen yağışların, bölgemizin kıyı ve kuzey kesimlerinde kuvvetli (21-50 kg/metrekare), olacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın; Pazartesi ve Salı günü Kuzey Ege kıyılarında kuzeydoğu yönünden (poyraz) şiddetli ve yer yer tam fırtına şeklinde (80-110 km/saat) esmesi bekleniyor.

Pazartesi ve Salı günleri beklenen şiddetli fırtına, kuvvetli ve aşırı yağışlar için hafta sonunda Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanacak tahmin ve uyarılar takip edilerek dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Oluşması Muhtemel Riskler

Ulaşımda Aksamalar – Ani Sel – Su Baskını – Çatı Uçması – Ağaç veya Direklerin Devrilmesi- Yüksek Kesimlerde Kar Yağışı

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil