Ana Sayfa Fuar, İzmir 23 Şubat 2020

En tatlı fuar

HORECA Fair’de tatlı saatler yaşandı. Şef Kemal Özcan, ziyaretçilere minik tartoletler hazırlamak için mutfağa girdi.

GL Platform tarafından düzenlenen Ege Uluslarası Otel Ekipmanları Ağırlama Konaklama Teknolojileri Fuarı’nda “Pasta” şovu misafirlere renkli anlar yaşattı. Şef Kemal Özcan “Pastacılık zevkli olduğu kadar zor da bir meslek. Yaratıcılık ve el işçiliği çok önemli. Ürünü mümkün olduğunca güzel sunabilmek konsantrasyon gerektiriyor” diye konuştu.

Reçeteleri paylaşın

Her şefin kendine özgü bir reçetesi olduğunu söyleyen Özcan “Ben bu reçeteleri paylaşmaktan yanayım. Reçeteleri paylaşalım ki insanlar aynı şeyler için uğraşmak yerine üzerine bir şeyler ekleyebilsin, yeni şeyler üretebilelim” diye konuştu.

Kalp dostu ‘avakado’

Ünlü şefler Hakan Kıraç, Hasan Şahin, Mustafa Çetinkaya, Kübra Demirel ve Hacı Mehmet Şahin ziyaretçilere ballı avakado salatası, avakado çorbası ve mezesi yaptı. Avakado hakkında bilinmeyenlerin anlatıldığı etkinlikte şefler, kalp dostu avakadonun, kabuğunun da cilt lekelerine iyi geldiğini, sıklıkla tüketilmesi gerektiğini vurguladı. İzmir Profesyonel Aşçılar Derneği Başkanı Dr. Turgay Bucak “HORECA, mutfak sanatları, yeme içme bölümlerinde okuyan öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri için muhteşem bir fırsat” diye konuştu.

Boyoz sanattır”

Fuarın yıldızı İzmir’in efsanesi ‘boyoz’ oldu. Saray Unlu Mamüller’in düzenlediği “500 yıllık vazgeçilmez İzmir efsanesi Boyoz” etkinliği de ziyaretçilerden tam not aldı. Etkinlikte cips, tahinli ve yumurtalı boyoz olmak üzere üç çeşit boyoz yapıldı. Sunumunu yapan Şef Metin Köroğlu “Boyoz yapmak bir sanattır, boyoz ustası da sanatçı” dedi.

Etiketler:

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Dirinler pandemiye meydan okudu

Dirinler pandemiye meydan okudu

Hazır Site by Uzman Tescil