Ana Sayfa Sanat 24 Şubat 2020 86 Görüntüleme

BÜYÜKŞEHİR’DEN “32’NCİ ULUSLARARASI ÇOCUK RESİMLERİ YARIŞMASI

SON BAŞVURU TARİHİ 1 MART 2020!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından sanatın gücü kullanılarak barış içinde bir dünyada çocuklarla gençlerin mutluluklarını artırmak ve kültürel dostluklarını güçlendirmek amacıyla “32’nci Uluslararası Çocuk Resimleri Yarışması” düzenlenecek. Başvurular, 1 Mart 2020 tarihinde son bulacak.

Büyükşehir Belediyesi, ülkelerin gelişmişlik düzeyinde en önemli kıstaslar arasında yer alan sanatın, toplumsal alanda daha çok yer almasını sağlamak adına geleceğin söz sahipleri olacak çocuklara ve gençlere yönelik resim yarışması organize edecek. 3 ila 19 yaş arası kişilerin başvurabileceği yarışmada resimlerin temasını; doğa, yaşam, toplum ve çevre oluştururken genel bazda da kent ve ülke konsepti işlenebilecek. Resim tekniği olarak; pastel, suluboya, yağlı boya, mozaik, linolyum baskı kullanılabilecek. Resimler tek çerçeveden oluşan paspartusuz 25x35cm boyutlarda olacak.

Yarışmacıların başvuru esnasında dikkat etmesi gereken hususlar arasında; resmi yapanın adı ve soyadı, yaşı, cinsiyeti, açık adresi, okulu ve öğretmeninin adı eksiksiz bir şekilde yazılacak aksi takdirde başvurular geçersiz sayılacak. Derece alan yarışmacılar yaş kategorilerine göre; altın, gümüş, bronz madalya ve katılım belgesi ile ödüllendirilecek. Ayrıca her yarışma için ödül alan öğrencilerin resimleri oluşturulacak katalogda yer bulacak. Ödülü alan kişiler, Büyükşehir Belediyesi ve Mizyal Sanat Evi tarafından bilgilendirilecek. Sonuçlar ise www.mizyalart.com, https://gaziantep.bel.tr/ adresinde yayımlanacak.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

MEST kursları başlıyor

MEST kursları başlıyor

Hazır Site by Uzman Tescil