Ana Sayfa Türkiye 24 Şubat 2020 75 Görüntüleme

İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Seçimleri Tamamlandı

Şubemizin 47. Dönem Genel Kurul ve Seçimleri 22-23 Şubat 2020 tarihlerinde gerçekleşti. 

Seçimler sonucunda Eylem Ulutaş Ayatar`ın başkanlığındaki tek liste seçildi. Böylelikle İMO İzmir Şubesi tarihinde ilk kez bir kadın başkan seçilmiş oldu.

22 Şubat 2020 tarihinde İzmir Mimarlık Merkezi`nde gerçekleşen Genel Kurulumuz Saat: 10.00`da Şube Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Erdoğan tarafından açıldı. Daha sonra verilen önergenin oylanmasıyla Divan Başkanlığına Jale Alel seçildi. Ardından Ali Güngör ve İpek Görür Divan Başkan Yardımcılığına, Uygar Kanmış ve Deniz Mahir Keçe Divan Yazmanlığına seçildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından konuşan Şube Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Erdoğan 46. Dönem çalışmalarını değerlendirerek yeni seçilecek yönetim kuruluna başarılar diledi.

İMO Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe`nin genel kurulumuza gönderdiği mesajın okunmasından sonra Konuk Konuşmacılar gündeminde, İMO Yönetim Kurulu üyesi Necati Atıcı, TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Ayşegül Akıncı Yüksel, TMMOB Yüksek Onur Kurulu Üyesi Hulusi Sarıkaya, Mimarlar Odası İzmir Şube Başkanı İlker Kahraman, Kimya Mühendisleri Odası Ege Bölge Şube Başkanı Mehlika Koç, Bilgisayar Mühendisleri Odası Temsilcilik Kurulu Üyesi Barış Özer, İzmir Milletvekili Kani Beko, İzmir İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi adına Ali Dinç ve KESK Şubeler Platformu Yürütme Kurulu Üyesi Mustafa Güven birer konuşma yaptılar.

Çalışma Raporunun Okunması ve Değerlendirilmesi gündeminde Yönetim Kurulu adına Sekreter Üye Hüseyin Kuzu tarafından 46. Dönem Çalışmalarının özet bir sunumu ve ardından Sayman Üye Ceren Narin tarafından 46. Dönem Mali raporunun özet sunumu yapıldı.

Çalışma Raporunun Değerlendirilmesi gündeminde sırasıyla Eylem Ulutaş Ayatar, Rahmi Alper, Murat Baran Uygun, Tolga Oktay Gül, Mustafa Koç, Ertan Parlar, Levent Çelik, Devrim Öz, Birol Bora, Onur Açık, İrfan Kadiroğlu, Nurgül Atabay, Hasan Alınç, Aynur Gündoğdu, Ali Fuat Günak, Mutlu Burak Paksoy ve Hasan Hüseyin Tunçdemir birer konuşma yaptılar

Dilek ve Temenniler bölümünde genç-İMO üyeleri Özlem Gündüz ve Tufan Can Temel birer konuşma yaptılar.

Adayların Tespiti ve Tutanağa Bağlanarak İlanı gündeminde Yönetim Kurulu (7 Asıl ve 7 Yedek) ve Merkez Delegeleri için (45 delege) adaylar tespit edilerek Genel Kurul birinci gün oturumu sonlandırıldı.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil