Ana Sayfa Türkiye 24 Şubat 2020

Manisa Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Yönetim Kurulu Üyelerinden Manisa Teknokent’e Ziyaret

Manisa Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Manisa Temsilcisi Uzm. Dr. Ümit Atman ve Yönetim Kurulu üyeleri, Manisa Teknokent’i ziyaret ettiler.

Manisa Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Aktaş ile bir araya gelen konuklar, kendisinden Teknokent ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

KADEM Manisa Temsilcisi Uzm. Dr. Ümit Atman, “Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunları Ayşe Ertaş ve Nobatgeldi Geldimammedov’un Manisa Teknokent’te kurdukları firmada geliştirdikleri simülatör ile TEKNOFEST 2019’da ‘En İyi Yerli’ ve ‘Yenilikçiliğe Katkı’ ödülleri kazanmaları çok büyük bir başarı hikayesi. Ayşe ve Nobat, gençlerimiz için mükemmel birer örnek. Biz de KADEM olarak böyle gençlerimize destek olmaktan büyük mutluluk duyarız” dedi.

Ziyarette; yerel kadın kooperatiflerinin finansal anlamda bilinçlendirilmesi amacıyla Habitat Derneği bünyesinde düzenlenen ve Türkiye’de sadece 25 kişinin kabul edildiği “Finansal Okuryazarlık Eğitmen Eğitimi”ni almış MCBÜ Doktora öğrencileri Aslı Duman ve Yağmur Çelik de yer aldı. Dr. Ümit Atman, KADEM Manisa Şubesi tarafından düzenlenecek olan seminerde “Finansal Okuryazarlık” eğitimini verecek olan Aslı Duman ve Yağmur Çelik’e de teşekkür etti.

KADEM Manisa Temsilcisi Uzm. Dr. Ümit Atman ve Yönetim Kurulu üyeleri; Ayşe Ertaş ve Nobatgeldi Geldimammedov’un, birçok uçak ve kara taşıtına dönüşebilen, sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojisi kullanılan simülatörü geliştirdikleri Covisart firmasını da ziyaret ederek, simülatörü ve yapılan diğer çalışmaları yerinde incelediler.

Yorumlar

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir

Konak’ta tam saha Covid-19 denetimi

Konak’ta tam saha Covid-19 denetimi

Hazır Site by Uzman Tescil