Ana Sayfa Türkiye 24 Şubat 2020

Muratpaşa’da Pamfilya ruhu

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Rusya’dan İran’a 8 farklı ülkenin katılımıyla gerçekleşen Dostluk ve Barış Festivali’nde “Muratpaşa’mız, Pamfilya ruhuyla bütün farklı kültürlerin, insanların birlikte, komşuluk duygusu içinde, her şeyi paylaşarak, yan yana, can cana yaşadığı yer olmaya devam ediyor” diye konuştu.

Başkan Uysal, hafta sonu Agora Alışveriş Merkezi’nde Türkiye’yle birlikte Rusya, Azerbeycan, Kazakistan, Kırgızistan, İran, Polonya ve Katar’dan dostluk, dayanışma ve kültür derneklerinin düzenlendiği Dostluk ve Barış Festivali’ne katıldı.

Çocuklarını kendi ülkelerine ait folklor gösterileri gerçekleştirdiği, ülkelerinin mutfak kültürlerinden çeşitli lezzetlerin sunulduğu festivalde Başkan Uysal, konuşmasında “Muhteşem kültürlerinizi, ülke geleneklerinizi Antalya’mıza, Muratpaşa’mıza katıyorsunuz, Birlikte çok güzel bir yaşamımız var. İyi ki varsınız, sizlerle gurur duyuyoruz” ifadelerine yer verdi. Başkan Uysal, şöyle konuştu:

“Bu topraklarını bir genetiği var. Bu toprakların antik çağda adı Pamfilya’ydı. Pamfilya, ‘Çok farklı kültürlerin barış içinde yaşadığı yer’ demek. Kelime anlamı bu. Türkiye Cumhuriyeti döneminde de Antalya ve Muratpaşa’mız, , Pamfilya ruhuyla bütün farklı kültürlerin, insanların birlikte, komşuluk duygusu içinde, her şeyi paylaşarak, yan yana, can cana yaşadığı yer olmaya devam ediyor. Bunu sizlerle birlikte başarıyoruz.”

Başkan Uysal, konuşmasının ardından katılımcı ülke dernekleriyle pasta kesip, derneklere katılım plaketlerini takdim etti.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil