Ana Sayfa Güncel, Manisa 3 Mart 2020

ARI HASTALIK VE ZARARLILARI İLE MÜCADELE

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından, 29 Şubat 2020 tarihinde İl Müdürlüğü toplantı salonunda, 01 Mart 2020 tarihinde Salihli Ziraat Odasında olmak üzere iki gün “Arı hastalık ve zararlıları ile mücadele “ konulu eğitim toplantısı düzenlendi.

Söz konusu eğitim toplantısına İl Müdürü Metin Öztürk, İl Müdür Yardımcısı Melikşah Taşkın, Bursa Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesinden Prof. Dr. Levent Aydın, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Ali Gök, Arıcalar Birlik Başkanı Ali Turgut, çok sayıda üretici ve yetiştirici katıldı.

Katılımın yoğun olduğu eğitim toplantısında Bursa Uludağ Üniversitesinden Prof. Dr. Levent AYDIN “ Bal Arısı Sağlığı Hastalıkları ve Kontrol” konularında sunum yaptı.

Eğitim toplantısında bu yıl uygulanacak olan “Varroa ile toplu mücadele” konusuna değinildi. Manisa il genelinde 7 Mart – 27 Mart 2020 tarihleri arasında 20 gün süreyle Amitraz etken maddeli ilaçlar kullanılarak Varroayla toplu mücadele yapılacağı yetiştiricilerimize toplantıda hatırlatıldı.

Arı yetiştiricilerimizin yoğun ilgi gösterdiği toplantı, katılımcılardan gelen soruların yanıtlanmasıyla sona erdi.

Yorumlar

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir

Başkan Yılmaz, “Tüm Üyelerimiz Koronavirüs Salgınından Etkilendi”

Başkan Yılmaz, “Tüm Üyelerimiz Koronavirüs Salgınından Etkilendi”

Hazır Site by Uzman Tescil