Ana Sayfa Manisa, Türkiye 4 Mart 2020

Ahmet Bedevi Mahallesi Öğrencileri, Yeni Okullarına Kavuşacak

Dr. Ömer Faruk Meriç Ortaokulu’nun yeni binasının inşaatında incelemelerde bulunan Vali Ahmet Deniz, mimari olarak özel bir yapıya sahip olan okulun tamamlanması ile öğrencilerin 25’er kişilik sınıflarda eğitimlerine devam edeceklerini söyledi.

Vali Ahmet Deniz, Şehzadeler İlçesi Ahmet Bedevi Mahallesi’nde bulunan ve devlet-vatandaş işbirliği ile yaptırılan Dr. Ömer Faruk Meriç Ortaokulu inşaatında incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı. 20 derslikli okulun kurumların koordineli çalışmasıyla en kısa zamanda öğrencilerin hizmetine sunulacağını belirten Vali Deniz, aynı binada eğitim gören ilk ve ortaokul öğrencilerinin yeni okulla ayrılacağını, modern bir ortamda 25’er kişilik sınıflarda eğitim göreceklerini söyledi.

Bir Çocuk Dünyanın Kaderini Değiştirebilir

İncelemenin ardından Vali Deniz, Dr. Ömer Faruk Meriç İlk ve Ortaokulu’nu da ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Öğrencilerle sohbet eden Vali Deniz, daha sonra öğretmenlerle de bir araya geldi. Manisa’da eğitim alanında yapılan yatırımlarla nicelik sorununun büyük ölçüde aşıldığını ifade eden Vali Deniz, nitelik alanında da aynı başarının yakalanması için görevin öğretmenlerde olduğunu söyledi. Öğretmenliğin fedakârlık isteyen ve sevgi ile yapılması gereken bir meslek olduğunu söyleyen Vali Deniz, “Okul ziyaretlerimizde öğretmenlerimizin gözlerindeki meslek sevgisini görünce nitelik konusunda da başarılı olacağımıza inanıyorum. Bizim için her bir çocuk önemli. Bir çocuk dünyanın kaderini değiştirebilir. Bu amaçla MANEP 2023 projelerini hayata geçirdik. Çocuklarımıza bilimi öğretirken, spor, sanat ve edebiyat sevgisini de aşılamayı amaçlıyoruz. Burada da en önemli görev öğretmenlerimizde. Ailelerimizi sıklıkla ziyaret edelim. Çocuklarımızın eğitim sürecine onları da dahil ederek Manisa’yı eğitimde hak ettiği noktaya taşıyalım” dedi.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil