Ana Sayfa Gaziantep, Haberler 4 Mart 2020 67 Görüntüleme

BAŞKAN ŞAHİN’DEN İNCİRLİ KÖYÜNE KİTAP KAFE!

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, haftanın belirli günlerinde düzenlediği halk buluşmalarına bir yenisini daha ekledi. Başkan Şahin, Nurdağı ilçesine bağlı İncirli köyünden gelen vatandaşın anlamlı isteğini geri çevirmedi. Çocukların ve gençlerin kitap okuma aktivitelerini gerçekleştirmesi için gelen kitap kafe talebinin yerine getirileceğinin müjdesini verdi.

Yerel belediyecilik anlayışından hareketle insanı merkeze alarak öne çıkarttığı “Gaziantep Modeli”yle örnek olan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, geleneksel olarak organize ettiği halk buluşmalarına devam etti, vatandaşlarla sohbet ederek sıkıntılarını dinleyen Başkan Şahin, Nurdağı’na bağlı 140 haneli İncirli’de öğrencilerin okuma etkinlikleri düzenlemeleri için kitap kafe inşa edilecek. Ayrıca taziyelerde, ziyaretçilerin mağdur olmaması içinse malzeme yardımı yapılacak.

Öte yandan Şahinbey ilçesine bağlı Osmanlı Mahallesi’nde öğrencilerin okul ve ikamet ettikleri ev arası yaşadıkları ulaşım güçlüğünün önüne geçmek amacıyla Başkan Şahin, iyileştirmenin yapılması için ekibine talimat verdi.

Programın ardından günün anısına Başkan Şahin, vatandaşla fotoğraf çektirdi.

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil