Ana Sayfa Haberler, Manisa 4 Mart 2020

ESKİ ADLİYE LOJMANLARINDA HAFRİYAT ÇALIŞMALARI START ALDI

ŞEHZADELERE MİLLET KIRAATHANESİ MÜJDESİ

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, eski Adliye Lojmanları olarak bilinen bölgedeki 1453 metrekarelik alana Millet Kıraathanesi yapacaklarını müjdeledi. Başkan Çelik, alanın Milli Emlak Müdürlüğü’nden Şehzadeler Belediyesi’ne tahsisinin gerçekleştiğini açıklarken; bölgede hafriyat kaldırma çalışmaları da başladı.

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Şehzadeler Belediye Meclisi’nin Mart ayı toplantısında eski Adliye Lojmanları olarak bilinen Yarhasanlar Mahallesi’ndeki 81 pafta 83 parseldeki 5586 metrekarelik alanın 1453 metrekarelik kısmının Milli Emlak Müdürlüğü’nce Şehzadeler Belediyesi’ne tahsis edildiğini açıkladı. Başkan Çelik söz konusu bölgeye bir Millet Kıraathanesi yapacaklarını müjdeledi.

Meclis toplantısında Millet Kıraathanesi yapılabilmesi için gerekli olan 1/ 1000 ve 1/5000’lik imar planlarının kısa sürede yapılabilmesi için 1/1000’lik planların yapım yetkisinin Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesi gündeme geldi. Maddenin görüşülmesi sırasında meclis üyelerini bilgilendiren Başkan Çelik şöyle konuştu; “Eski Adliye Lojmanlarının olduğu yerde 1453 metrekarelik alanın Milli Emlak Müdürlüğü tarafından tahsisi Şehzadeler Belediyesi’ne yapıldı. Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’ndan da gerekli ön izinleri aldık. Buranın Kültürel Tesis Alanı şeklinde 1/ 1000 ve 1/5000’lik imar planları eş zamanlı yapılacak.” dedi.

“MİLLET KIRAATHANESİ 24 SAAT AÇIK OLACAK”

Şehzadeler Belediyesi’nin kendilerine tahsis edilen alanda bir Millet Kıraathanesi yapacağını açıklayan Başkan Çelik “Burada bir kütüphane, Millet Kıraathanesi yapacağız. 24 saat açık olacak. Öğrencilerimizin, araştırmacıların ve kitap kurtlarının yararlanabileceği bir eser olacak. Şehrin tam merkezi bir noktasında, ulaşım kolaylığının olduğu bir yerde önemli bir hizmeti inşallah Manisa’ya kazandırmış olacağız. Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum’a bize verdikleri destek için şahsım ve Şehzadeler halkı adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

GÜZGÜLÜ TEŞEKKÜR ETTİ

Başkan Çelik’in ardından söz alan MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü önemli bir çalışmanın gerçekleştirildiğini ifade ederek Başkan Çelik’e teşekkür etti. Güzgülü “Genelde bizler şuna alışığız; değişik kurumlar bizden yer ister ve belediyeler olarak bizler onlara yer tahsisi yaparız. Belediyeler olarak uzun süredir devletten bu anlamda bir destek alamıyorduk. Hep bizden isteniyordu. Belediye adına Manisa’ya böyle bir hizmet kazandırıldığı için emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

HAFRİYAT KALDIRMA BAŞLADI

Millet Kıraathanesi’nin kısa sürede hayata geçirilebilmesi için mecliste imar çalışmaları yapılırken; sahada da Şehzadeler Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Millet Kıraathanesi için hafriyat kaldırma çalışmaları da başladı.

Yorumlar

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir

Geyve MYO ek hizmet binası inşaatı başladı

Geyve MYO ek hizmet binası inşaatı başladı

Hazır Site by Uzman Tescil